5 trucuri importante pentru telefonul tau !

Jeliu Mihai Bogdan

Graphic Designer
Registered
Full Member
Graphic Designer
Salutare dragi colegi, ieri am terminat un video nou cu 5 trucuri pentru telefonul tau si anume cu:
- cum sa ti se încarce mai repede telefonul cu un încărcător normal
- cum sa ti se miste mai repede telefonul fara nici o aplicatie
- cum sa iti verifici bateriile de la telecomanda
- cum sa iti recuperezi telefonul daca l-ai pierdut
- cum sa iti tina bateria telefonului mai mult.
Aveti mai jos video-ul.
 
Recomand sa incepi cu un "salut, eu sunt Mihai si astazi von vorbi despre..." parca incepe prea dintr-o data clipul
Mie chiar imi place asta, plus spune si afiseaza destul de des elementele de identificare la canal.
 
Foarte bun bravo!
Recomand sa incepi cu un "salut, eu sunt Mihai si astazi von vorbi despre..." parca incepe prea dintr-o data clipul

Iti multumesc pentru păreri si feedback ! Da practic începutul este un fel de ce găsești pe la jumătatea episodului, un fel de prezentare din ce va gasii, apoi intru cu prezentarea...mai mult este facut așa pentru captarea atenției la privitor.
 
Nu e primul clip facut de tine pe care l-am vazut si se vede ca sunt lucrate. Banuiesc ca stai 4+ ore pe fiecare clip. Corecteaza-ma daca gresec :)

Ca si feedback (daca vrei sa-l iei in considerare, bineinteles):
- daca gadget-talk e al tau e sfatuiesc sa ii faci un rebranding. Atat nume cat si design. Daca nu e al tau, te sfatuiesc sa cauti un partener mai puternic. Ai potential mare de crestere si nu are rost sa il irosesti cu necunoscuti.
- as schimba intro (mai scurt + luat in considerare ce s-a zis mai sus cu salut sunt mihai de la blabla si astazi vorbim despre si bagi prezentarea de la inceput)
- parerea mea e ca vorbesti un pic prea lent si plictisesti vizitatorul pe parcurs
- nu stiu daca ai incercat deja, dar din moment ce ai video te sfatuiesc sa faci si audio in engleza si sa intrii pe piata internationala.
 
Nu e primul clip facut de tine pe care l-am vazut si se vede ca sunt lucrate. Banuiesc ca stai 4+ ore pe fiecare clip. Corecteaza-ma daca gresec :)

Ca si feedback (daca vrei sa-l iei in considerare, bineinteles):
- daca gadget-talk e al tau e sfatuiesc sa ii faci un rebranding. Atat nume cat si design. Daca nu e al tau, te sfatuiesc sa cauti un partener mai puternic. Ai potential mare de crestere si nu are rost sa il irosesti cu necunoscuti.
- as schimba intro (mai scurt + luat in considerare ce s-a zis mai sus cu salut sunt mihai de la blabla si astazi vorbim despre si bagi prezentarea de la inceput)
- parerea mea e ca vorbesti un pic prea lent si plictisesti vizitatorul pe parcurs
- nu stiu daca ai incercat deja, dar din moment ce ai video te sfatuiesc sa faci si audio in engleza si sa intrii pe piata internationala.
Ooo da, ba chiar mai mult, cam in total 2 zile, de la crearea textului, înregistrarea vocii, tragerea cadrelor video, descărcarea lor in PC care durează vreo ora, editarea lui, salvarea lui in adobe premiere care la fel 5 - 7 min de film durează si 2 ore de rendare, adăugarea in adobe after effect pentru introducerea slide-urilor si apoi salvarea lui iar care dureaza in jur de 30 min si realizarea acelei imagini thumbnail in photoshop. De i durează ceva si nu sunt la fel de mult apreciat si vizualizat ca altii cu sute de mii de vizionari la niste porcarii de video-uri...
Gadget-talk nu este al meu, realizez o colaborare cu ei, practic am intrat in echipa lor si le realizez review-uri contra cost bineinteles la gadget-urile pe care le primesc de la ei. Chestia cu rebranding-ul...le-am zis..mai ales că sunt si graphic designer, am incercat sa ii explic sa schimbam design-ul la site, logo, newsletter, multe..insa o cam tine pe a lui...si am zis in gând, ce tot ma implic eu mai mult decât trebuie, lasa-l așa daca nu înțelege... Pentru o colaborare cu altii...este un început gadget-talk pentru mine, plus ca sunt la inceput...am puțini abonați.. si chiar nu am gasit pe altii, am dat o grămadă de email uri care nici pana acum nu am primit raspuns...hmmm, am incercat sa arat așa putin ce contine episodul apoi sa intre logo-ul..dar totusi, sunt constructive aceste sfaturi si am sa ma gandesc.
Vorbesc mai lent..ca am vorbit mai repede înainte si mi s-a spus sa vorbesc mai lent + ca daca vorbesc mai repede, ar trebuii mai mult text sa mențin un video de 5 min barem :D am incercat.. am un canal in dreapta acolo cu JMB Phone dar zici ca am un accent moldovenesc cu engleza :))

Multumesc de feedback, apreciez si inca mai astept din partea voastră.
 
Ultima editare:
Foarte tare episodul! Imi place extrem de mult stilul in care filmezi, contrastul perfect setat, eleganta și profesionalismul de care dai dovada.

Iti multumesc pentru acest feedback frumos ! Sper sa reusesc sa adaug cat mai multe episoade si mai profesioniste
 
Mihai scuzama doresc sa te intreb cat mar costa o recenzie in mare pentru un mouse ? Ms frumos ,si faci treaba de calitate imi place , ce microfon folosesti ?
Pentru orice produs, pretul este de 100 lei. Microfonul de la telefon...inca nu am investit in microfon deocamdata...
 
Loading...
Back
Sus