2target MAJOR UPDATE

2Target

Member
Membru personal
Registered
Support Official
Salutare tuturor. Știu că a trecut o perioadă destul de îndelungată de la ultimul nostru post și ne cerem scuze pentru asta. Adevărul este că am lucrat destul de mult la platforma iar principala noastră preocupare a fost, și este, buna funcționare, dar lucrul acesta nu este o scuză.

Luna aceasta am operat mai multe schimbări după cum urmează:

6 ianuarie 2019
Am schimbat panelul fiind mult mai intuitiv și mai ușor de folosit​

23 ianuarie 2019

Am adăugat secțiunea de Multi Upload ce o găsiți în meniu la Tools. Astfel vă permite să adăugați în cont până la 20 de video url simultan. În același timp am decis ca generarea de linkuri în această secțiune să fie simplificată, lucru datorat mesajelor primite de la membri(în special cei ce folosesc teme cu custom field) că este destul de enervantă forma de
Cod:
<iframe src="URL".....
Astfel spus generarea default ~New Video Link~ va păstra forma actuală iar Multi Upload va avea forma simplificată mulțumind astfel pe toți​

24 ianuarie 2019

În pagina Partner Program am adăugat o secțiune nouă cu "Active Promotion".​


Acestea fiind spuse, vă anunț că în perioada 25 IANUARIE 2019 până pe 1 FEBRUARIE 2019 rata pe Romania va fi dublată. Vă mulțumim că sunteți alături de noi.

2Target Team
 
Update 26 ianuarie 2019

În această dimineață am actualizat sistemul de afișare fiind mult mai intuitiv si mai ușor de vizualizat de către userul de rând. De asemenea, ca urmare a sugestiei primite de la userul @GoldMember am tradus elementele din pagină în limba română. Astfel butonul de Start video devine acum ”Închide anunțul”

În acest moment persoanele aflate pe teritoriul României vor avea elementele în limba română iar cele din afara țării le vor vedea în limba engleză (traducerea este afișată acum pe bază de geolocație). Pe viitor intenționăm să adăugăm și alte traduceri precum italiană, spaniolă, portugheză!

2Target Team
 
Salut, cum pot scoate 3101 pentru ca imi apar la toate filmele unde am reclama voastra, desii nu am alta reclama pe site
 
Salut, cum pot scoate Vezi atașament 3101 pentru ca imi apar la toate filmele unde am reclama voastra, desii nu am alta reclama pe site
Îmi cer scuze că acest tip de reclamă te deranjează dar este un simplu test pentru a vedea cum putem maximiza veniturile și oferi rate mai bune pentru publisheri. Suntem momentan in faza de test urmând a analiza informațiile si a decide dacă reclama este într-adevăr un inconvenient pentru user sau nu. Personal nu văd nimic împotriva acestui tip de reclamă existând si butonul Deny iar odată apăsat notificarea nu mai apare.
Reclama de tip push este foarte folosită si de google atat pe search cat si pe youtube.
 
Pentru userul de rand, este foarte enervant, O spun ca user. De fiecare data cand descchid ceva acum imi apare notificarea respectiva. Spre exemplu pe netu, iti apare la 24h ... e super stresant si foare enervant. Un lucru de tinut minte este sa lasati userii sa aleaga ce vor ... vor reclame din alea ? atunci ok ... vor din celelalte ? atunci ok, bifeaza aici.
Un lucru de remarcat din asta este ca voi castigati permanent din lista de useri care se aboneaza si nu exista metoda sa ii recompensati pe admini pentru acest lucru. Acest lucru mi se pare incorect si e un abuz. PAREREA MEA.
 
Un lucru de remarcat din asta este ca voi castigati permanent din lista de useri care se aboneaza si nu exista metoda sa ii recompensati pe admini pentru acest lucru. Acest lucru mi se pare incorect si e un abuz. PAREREA MEA.
Aduc la cunoștință că în acest moment 2Target merge pe minus(per general de la deschiderea site-ului pana in prezent avem un roi negativ). Suntem 3 persoane si venim cu bani de acasă pentru plata serverelor si in special plata userilor(care a fost întotdeauna o prioritate pentru noi).
Recent contul de ads ne-a fost suspendat ca urmare a clickurilor invalide(aprox in aceeasi perioadă cu problema rovideo a lui Alexh). După lungi discuții și acces la contul de analitycs au decis sa ne deblocheze contul de ads dar chiar si așa există repercusiuni precum scăderea nr. de clickuri, count invalid datorită sistemului antifrauda in care am fost incluși. Iar acest lucru duce la o înregistrare defectuoasă, procentual vorbind cu 85% mai puțin decât anterior.

Ne-am dorit si ne dorim in continuare sa facem un proiect benefic pentru ambele parti si din acest motiv am ridicat ratele(de-a lungul timpului) si chiar si acum le menținem. In conditiile date încă oferim 0.5$ cpm pe România, aproape dublu față de popads/ExoClick in conditiile in care userul de rând primește doar un pre-roll de 5 secunde iar modificările aduse luna trecută la platformă a crescut nr. de views pentru publisheri cu +25%

Ne cerem scuze daca sunteti nemulțumiți de reclama push dar in acest moment suntem nevoiti sa testăm si aceasta varianta! Vom lua de asemenea in calcul varianta cu afișarea ferestrei push odată la 24h, cel mai probabil vom face A/B testing zilele acestea.

Personal mi se pare mai puțin intruziva decat adaugarea 1-2 pop.
 
În cursul zilei de astăzi am implementat funcția de "disable all ads" si de Adlevel(cu sau fara pop).

Funcția disable all ads dezactivarea toate tipurile de reclame(actuale sau viitoare) indiferent de setarea Adlevel aleasă.

Optiunile sunt vizibile în Settings - Profile .
By default este activat Adlevel 100%.

Asteptam feedback ul dumneavoastră!
 
În cursul zilei de astăzi am implementat funcția de "disable all ads" si de Adlevel(cu sau fara pop).

Funcția disable all ads dezactivarea toate tipurile de reclame(actuale sau viitoare) indiferent de setarea Adlevel aleasă.

Optiunile sunt vizibile în Settings - Profile .
By default este activat Adlevel 100%.

Asteptam feedback ul dumneavoastră!
Ar fi misto ca cei care aleg dezactivarea tuturor RECLAMELOR sa poata ei seta o reclama care vor.. Daca tot ati ales sa nu castigati voi nimic si totusi sa va utilizeze serviciile.
 
Ar fi misto ca cei care aleg dezactivarea tuturor RECLAMELOR sa poata ei seta o reclama care vor.. Daca tot ati ales sa nu castigati voi nimic si totusi sa va utilizeze serviciile.
Chiar dacă ideea pare super ok nu o putem implementa, din păcate. Problema nu tine de ordin tehnic. Treaba este că nu vom avea control pe ce tip de reclamă va fi adăugată de user iar de este ceva malicious/mining automat browserul ne va bloca.
 
Scuze ca intreb, dar ce faci mai exact?
Pe ce site pot intra sa vad despre ce e vorba? Nu am prea inteles
Protecție dmca pe video(Openload, netu sau orice alta sursă embed) si posibilitatea de a câștiga ceva bănuți extra. Din păcate nu-ti pot oferi un exemplu de site fără acordul userului dar te invităm să intri pe site ul nostru si sa te înregistrezi.
 
Asta intreb, care e adresa site ului vostru?

Multumesc!
 
Chiar dacă ideea pare super ok nu o putem implementa, din păcate. Problema nu tine de ordin tehnic. Treaba este că nu vom avea control pe ce tip de reclamă va fi adăugată de user iar de este ceva malicious/mining automat browserul ne va bloca.
Se poate face usor niste selectii de firme , prin strpos sau alte metode :p nu e atat de greu si nici atat de usor cum pare !
 
Scuze ca ma bag dar e amuzanta treaba.
Pana acum se spunea ca are reclame si e naspa, acum le-a scos dar vreti sa aveți posibilitatea sa le puneți pe ale voastre.
Parca e si un nume pentru asta nu???
 
Loading...
Back
Sus