+18 Un subiect de care toate lumea se sperie

MrBeni

Member
Registered
Full Member
Darknet sau DeepWeb
Astazi ma gandeam ce o fi cu darknet-ul asta, toata lumea sustine darknet= hitmani, dealers, asasini, filme nu stiu de care. Dar in realitate eu zic ca gasesti doar niste tepari care vor sa vanda asa zisa cocaina, pistoale... M-ar tenta sa fac un experiment sa cumpar ceva sa vad daca o sa-l primesc.Am vazut youtuberi romani si din afara care se uitau pe darknet dar nici unul nu cumpara.
Acum toata lumea se gandeste ca trebuie "sapat" mult mai bine pentru a ajunge la o "sursa" adevarata pe darknet sau deepweb. Pe mine ma lasa rece toate prostiile astea cu hitmani, asasini, dealers... Voi ce parere aveti. L-am mai vazut pe unu pe forum-uri mai de mult cica el de pe darknet a cumparat foarte multe ebooks, avea si link dar atunci eram ocupat cu altceva si n-am fost curios sa "sap"
Este darknet un loc periculos sau a fost vreodata? De ce credeti ca lumea nu vrea sa vorbeasca prea mult despre darkweb, este un subiect bizar datorita miturilor (hitmani,asasini...)? Daca considerati ca nu este un subiect de discutat Delete
 
Darknet sau DeepWeb
Astazi ma gandeam ce o fi cu darknet-ul asta, toata lumea sustine darknet= hitmani, dealers, asasini, filme nu stiu de care. Dar in realitate eu zic ca gasesti doar niste tepari care vor sa vanda asa zisa cocaina, pistoale... M-ar tenta sa fac un experiment sa cumpar ceva sa vad daca o sa-l primesc.Am vazut youtuberi romani si din afara care se uitau pe darknet dar nici unul nu cumpara.
Acum toata lumea se gandeste ca trebuie "sapat" mult mai bine pentru a ajunge la o "sursa" adevarata pe darknet sau deepweb. Pe mine ma lasa rece toate prostiile astea cu hitmani, asasini, dealers... Voi ce parere aveti. L-am mai vazut pe unu pe forum-uri mai de mult cica el de pe darknet a cumparat foarte multe ebooks, avea si link dar atunci eram ocupat cu altceva si n-am fost curios sa "sap"
Este darknet un loc periculos sau a fost vreodata? De ce credeti ca lumea nu vrea sa vorbeasca prea mult despre darkweb, este un subiect bizar datorita miturilor (hitmani,asasini...)? Daca considerati ca nu este un subiect de discutat Delete

Deep web e doar partea care nu ajunge la motoarele de cautare mai pe scurt, nu e nimic wow. (practic o retea privata)
Dark net este altceva, e o retea criptata construita pe internetul existent si iti trebuie diferite soft-uri/tool-uri sa accesezi pe acolo. Lumea ajunge doar la suprafata..nu intrii sa comanzi un asasin daca intrii pe un site banal, iti trebuie anumite ip-uri, key-uri criptate si alte prostii (nu doar tor browser). A fost mediatizat in ultima vreme pe youtube ca se prefaceau aia ca intra si fac nu stiu ce mare chestie, o prostie totala.
 
Am eu un fost coleg mai dubios care a comandat de acolo si i-au venit. Ca peste tot, poti primi si teapa, adica primesti teapa pe olx, normal ca iti poti lua si acolo, de la o persoana care foloseste TOR si habar n-ai de unde sa-l iei, si careia ii platesti in bitcoin. Dar din ce stiu eu sunt si recenzii pe care te poti baza cat de cat, iar pt. lucrurile ce au costuri de productie aproape zero, interesul lor nu e sa iti dea teapa, ci sa iti mai vanda si apoi ...

Dar sa fim seriosi, cata lume cauta asasini pe internet? :)) Exista si de aia pe acolo (cel putin anunturi), dar in general se cauta carduri, conturi sparte cu bani pe ele (gen paypal), bani falsi, droguri, eventual arme ... si alte lucuri de genul asta, din care cei ce isi risca libertatea pot obtine bani intr-un timp relativ scurt ...

P.S. Legat de experimentul tau. Daca o sa fi prins, nu o sa tina nimeni cont ca era un experiment ... :))
 
inseamna ca totul e teapa
Pentru mine este. Daca petreci destul timp, poti gasi provideri buni si de incredere, insa nu e garantat.
Cel mai indicat nu face tranzactii de acasa, chiar daca foloesti TOR.
 
Loading...
Back
Sus