10.000 - 50.000 euro pe luna din instagram

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca va spun ca poti face 50.000 euro pe luna din instagram ma crezi? Pana acum am citit si eu ceva legat de asta, dar sume ceva mai mici, undeva 1-3000 euro pe luna, dar dupa ce am vazut un documentar acum legat de asta, mi-a dat de gandit .

Ce ai nevoie ?

1. Un cont de instagram si cateva mii de in followers, cu cat mai multi cu atat mai bine.
2. Angajament din partea celor care te urmaresc. Aici ma refer like, coment indiferent ca este pro sau contra
3. Posteaza zilnic poze cu telefonul mobil

Cum faci banii?

Firmele te platesc sa postezi periodic poze ci produsele sale, uneori cu link dar nu e neaparat. Pentru ca X daca vede produsul de la firma X cauta pe google si prin asta va urca firma si produsl in rezultate.

Cati bani poti face?

Aici depinde de multe lucruri. Cel din documentar primea intre 2 si 5000 euro pe saptamana sa posteze poze cu diverse produse. Cu cat primea mai multe like si in special comentarii la o postare cu atata putea cere mai mult data viitoare.

Un exemplu:
X este invitat de diverse firme de travel, hoteluri care-i ofera transport, cazare, masa si bani pentru a posta imagini din hotel si activitatile zilnice. In acest fel reuseste sa calatoareasca in intrega lume fara sa scoata un ban din buzunar, iar singura lui obligatie este sa posteze poze pe instagram. Tare nu?

Am destule persoane care ma urmaresc. Cum reusesc sa stiu ce ar merge.

Este chiar simplu. Depinde de locatia unde esti tu, daca acestia sunt toti sau majoritatea locali, atunci poti face bani cu firma locale. Pentru a afla cei intereseaza verifica tot 10-20 postari care au primit cele mai multe llike si comentarii.
Poti face un top in functie de like primite si un top in functie de comentarii.
Mai poti face un top in functie de comentarii pro sau contra.
Daca iti este lene sa analizezi asta, poti face un teste pentru o luna sau doua cu postari din diverse nise si vezi care primesc cele mai mult angajament.
Dupa ce crezi ca ai informatiile necesare poti cauta firme sau persoane care sa cumpare postari sponsorizate la tine pe cont.
Pretul poate diferi de la o nisa la asta. Un tip cu doar 3000 followers pe nisa de lux facea undeva la 25.000 euro pe luna, pe cand tu cu 5000 followers pe o nisa mai putin scumpa, poti face 100-500 euro pe luna.

Eu ma gandesc serios sa investesc ceva timp in contul de instagram sa vad daca iese de o cafea. :D
 
Și eu aș călători
Si ce mai astepti?
Ai cont de instagram?
 
Loading...
Back
Sus