Stiri ”NU MAI INTRAȚI”in nici un supermarket!!!!!

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
”NU MAI INTRAȚI”in nici un supermarket!!!!!

Faceți cumpărături din piață !!! Luați numere de telefon ale țăranilor de la care cumpărați și cu care va împrieteniți . Veți merge la ei acasă . Prefer sa le las ceva să numai dau un leu la nici o multinațională supermarket .


Cumpărați de la români . FACEȚI TOT TIMPUL , TOT CEEA CE ESTE POSIBIL SĂ promovați CÂT MAI MULT in rândul altora , acest tip de cumpărături . DACĂ în trei luni pierd 70 % din clienți , vor veni cu vrăjeală și promoții . NU CEDAȚI !!! Abia atunci vor scoate cuțitele pe masă .


Când veți vedea vă veți îngrozi , cui ați dat banii , ani de zile . Cu toții am făcut astfel , am greșit , dar ne-am hotărât să schimbăm lucrurile . Ei schimbă pe nesimțite cate ceva . Pe nesimțite ne taie din drepturi . Acum este momentul sa schimbăm noi . NU poți face tot timpul același lucru și să te plângi că nu se schimbă nimic . NU CEDAȚI ! Veți fi mulțumiți peste șase luni când veți vedea din mâinile cui ați mâncat


Dați asta mai departe la infinit !! Haideți să fim uniți !!!


Nu dau faliment într-o lună , au alte multinaționale , bănci , care le oferă linii de credit cu dobânzi zero , dar după 3 luni , deja doare la balanța trimestrială , la șase luni deja este dezastru pentru că devin credite neperformante și o să se mănânce între ei .
Nici NU știm cât de puternici suntem , dacă 70% nu mai calca in magazinele lor .


Deși poliția are ordin să nu-i mai lase în piețe și să-i amendeze pe băieți oameni noi trebuie să fim uniți să arătăm că nu mai punem piciorul în supermarketuri .Dumnezeu să ne ajute și să ieșim cumva din această minciună și ură care este între toți românii
1f1f9_1f1e9.png
1f1f9_1f1e9.png



Text preluat.

Se implica cineva?
 
Stii cum ar fi frumos si ar convige mai mult?
De fiecare data cand cumparam de la tarani si nu de la market sa facem o poza sau video si sa postam, in acest fel putem convinge si pe altii. Se poate posta aici sau facem alt topic.
 
Care piața că țăranii nu produc nimic pe timp de iarna sunt aduse din Turcia toate pline de chimicale
Si pe timpul verii sunt 90% produse din Inport.
Deci in ziua de azi daca gasesti in piata 10% din produse Romanesti.

In pietele din romania e o Mafie mare. Cei care vand in piete se duc si iau marfa din Angro/Depozite care la randul ei e adusa din Import. Si dupa aia o pun la vanzare cu rosii de romania, castraveti de nu stiu unde.
 
Pștele de la cap se împute. Adică... așa cum spuneau și alți colegii de mai sus... Este multă marfă din import. Eu unul imi iau doar din piață anumite legume: în special rădăcinoase și fructe. Insă restul sunt tot din import și cu un adaus de peste 30%

Pe de altă parte degeaba sabotezi corporațiile cand noi ne dăm gratuit toate resursele: minereuri, gaze, petrol etc
Dacă întrebi un rus, american, neamț sau japonez toți vor recunoaște că Romania este o țară bogată. In concluzie romanii nu ar trebui să nu plăteasca absolut nici un impozit deoarece la cat e de bogată romania poate să sustina sanatatea transportul si alte lucruri sociale.

Dar... din impozitul romanilor cu peste 40% si din resursele romaniei se adună o sumă colosală care pleacă toată afară... sub diferite forme. Mai exact sub formă de împrumururi ... Romania are un pib pe cap de locuitor mai mare decat al rusiei. Si cu toate aceastea se imprumută an de an.

Numai spun de faptul că mai sunt 7 milioane de romani afara care trimit banii in tară. Degeaba sabotezi tu 50 supermarketuri cand totii banii care ii aduna fiscul se duc afară.

Trebuia facut un protest măcar tacit atunci cand ni s-a luat resursele macar... Eu unul nu cred că mai avem cale de întoarcere... nu ai cu cine ...nu ai cum. Omul cred că se va revolta cand va muri de foame la propriu... dar omenirea a evoluat, mancarea se face mult mai usor și stăpanii vor strange lațul cat să nu murim de foame. Pentru că doar atunci oamenii vor face ceva nesăbuit.
Le-au pus mască pe bot, i-au vaccinat cu forța, le-au vaccinat copii și nu au spus nimic in conditiile in care virusul lu peste nu are nici un efect asupra copiilor. Deci nu le-a păsat de copii lor și tu crezi ca au devenit peste noapte patrioți?
 
Pștele de la cap se împute. Adică... așa cum spuneau și alți colegii de mai sus... Este multă marfă din import. Eu unul imi iau doar din piață anumite legume: în special rădăcinoase și fructe. Insă restul sunt tot din import și cu un adaus de peste 30%

Pe de altă parte degeaba sabotezi corporațiile cand noi ne dăm gratuit toate resursele: minereuri, gaze, petrol etc
Dacă întrebi un rus, american, neamț sau japonez toți vor recunoaște că Romania este o țară bogată. In concluzie romanii nu ar trebui să nu plăteasca absolut nici un impozit deoarece la cat e de bogată romania poate să sustina sanatatea transportul si alte lucruri sociale.

Dar... din impozitul romanilor cu peste 40% si din resursele romaniei se adună o sumă colosală care pleacă toată afară... sub diferite forme. Mai exact sub formă de împrumururi ... Romania are un pib pe cap de locuitor mai mare decat al rusiei. Si cu toate aceastea se imprumută an de an.

Numai spun de faptul că mai sunt 7 milioane de romani afara care trimit banii in tară. Degeaba sabotezi tu 50 supermarketuri cand totii banii care ii aduna fiscul se duc afară.

Trebuia facut un protest măcar tacit atunci cand ni s-a luat resursele macar... Eu unul nu cred că mai avem cale de întoarcere... nu ai cu cine ...nu ai cum. Omul cred că se va revolta cand va muri de foame la propriu... dar omenirea a evoluat, mancarea se face mult mai usor și stăpanii vor strange lațul cat să nu murim de foame. Pentru că doar atunci oamenii vor face ceva nesăbuit.
Le-au pus mască pe bot, i-au vaccinat cu forța, le-au vaccinat copii și nu au spus nimic in conditiile in care virusul lu peste nu are nici un efect asupra copiilor. Deci nu le-a păsat de copii lor și tu crezi ca au devenit peste noapte patrioți?
Foarte coerent!Respect✔
 
Ce bine este de mine că stau la țară,îmi pun in curte roși,ardei, castraveți,vinete etc...nu cumpăr decât pâine de la magazin și țigări,am piersici, meri,gutui in curte,nu cunosc cei ăla supermarket,nu știu dacă am intrat de 3-4 ori într-un supermarket...cat am stat la oraș veneam mereu la bunici la țară (actuala mea casa acum) , și de aici îmi trimitea orice sa am la oraș...acum am preluat eu toată tradiția bunicilor și sunt cel mai fericit aici,aerul curat,beau cafeaua cu drag afara pe terasă...nu cred că aș mai putea trăi într-un apartament la etajul 6...
 
Dragi Prieteni,asta trebuia facut din prima clipa,sa sprijinim producatorii locali,taranii nostri locali,da noi nu,Batman Batman :) Sa nu se inteleaga gresit,eu nu sunt impotriva occidentului,dimpotriva,dar vorba aia fiecare tara isi urmareste interesele,tocmai de asta trebuie sa avem un ``pic`` de patriotism,dau un mic exemplu,nu vedeti in toate filmele americane,ca americanul de rand si nu numai are steagul tarii lui arborat pe casa proprie si orice cladire care are acoperis,patriotismul nu este o rusine,o deficienta,un ``handicap``,patriotismul este insasi identitatea unei natiuni.

Deșteaptă-te, române!

 
Sunt pline de chimicale și legumele românești că nu se mai fac cum se făceau odată s-a schimbat și clima cunosc oameni care vând legume stropite cu chimicale
 
Loading...
Back
Sus