Țeapă PropellerAds

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Prima data mi-au ridicat minimul de plata dela 5 la 10, apoi la 20, apoi la 25.
Dupa termenul de plată de la o săptămână la doua, apoi la o luna si in final la o luna jumate.

Acum pentru a trimite cei peste 500$ mi-au bagat pe gat ca trebuie sa trimit următoarele acte:
1. Poza dupa id
2. Poza dupa contul PayPal unde arata datele personale
3. Ultimele tranzacții pe 30 zile
4. Extras dupa contul bancar
5. Alte 2 rahaturi care nu imi mai aduc aminte.
6. Uitasem sa spun ca imi cere si dovada unde locuiesc.
In final cred ca nu mai vad nimic, chiar daca trimit (lucru care nu se va întâmpla) tot vor găsi ceva sa nu trimită.
 
De aceea văzusem pe trustpilot foarte multe mesaje cum că nu mai plătește că a devenit scam...etc...
Mi se părea cam stupid eu credeam că cei care au scris acele mesaje erau cei de la concurență,dar se pare că este oameni obișnuiți care nu și-au mai văzut bani...
Postarea ta #alexh întărește cele spuse de ei,eu acum 2 săptămâni îmi făcusem cont sa adaug pe site reclame de la ei,dar fiind mai mereu ocupat am lăsat de azi pe mâine,și acum chiar că spun pas la această rețea...de obicei toate așa zise rețele de publicitate care își face prea multa reclama devine prea repede scam,pe Facebook aceasta rețea inclusiv migid face reclamă forțată și apare mai mereu când dai scrool , cred că și-a mărit tariful la apariții din Facebook ads pentru a fi printre primele la apariții pe Facebook...că na are bani oamenii dacă nu plătește publisherul măcar să plătească să își facă reclamă forțată pe un tarif mai mare...
 
Ia uite ce spune ăsta...
This website is a scam and they are stealing your personal data. If you read their terms and conditions they stated that they do not publish adult content and spam software downloads but these are the only two content they publish.
Once you put in your bank details with propeller ads they start to take money from your account without your permission.
this is a scam company and if you have been one of the victims you can visit ADVERTISING STANDARDS AUTHRITY WEBSITE (SEARCH ON GOOGLE) and INFORMATION COMMISSIONER'S OFFICE WEBSITE (SEARCH ON GOOGLE) to make a complain. the web should be a safe place and if you complain we can see these scam artist go down.

Oare sa fie adevărat , de aceea îți cere și ție atâtea detalii...
 
Prima data mi-au ridicat minimul de plata dela 5 la 10, apoi la 20, apoi la 25.
Dupa termenul de plată de la o săptămână la doua, apoi la o luna si in final la o luna jumate.

Acum pentru a trimite cei peste 500$ mi-au bagat pe gat ca trebuie sa trimit următoarele acte:
1. Poza dupa id
2. Poza dupa contul PayPal unde arata datele personale
3. Ultimele tranzacții pe 30 zile
4. Extras dupa contul bancar
5. Alte 2 rahaturi care nu imi mai aduc aminte.
6. Uitasem sa spun ca imi cere si dovada unde locuiesc.
In final cred ca nu mai vad nimic, chiar daca trimit (lucru care nu se va întâmpla) tot vor găsi ceva sa nu trimită.
Si mie m-au cerut treburile aste inca din primavara anului trecut.
 
Mie mi-a cerut doar poza de buletin, mai demult. La inceput mi-a inghetat contul iar dupa ce le-am dat o copie de buleten a revenit la normal. Insa nu mi-a cerut si alte date.
 
Loading...
Back
Sus