Închidere cont revolut

AnoniMouse

Active Member
Registered
Full Member
De vreo 8 luni mi-am făcut si eu Card Revolut, ca na, așa era la moda. Am băgat ceva bani pe el, dar am văzut ca e un serviciu oarecare si nu-mi oferă nimic special. Nici măcar serviciul premium.

Am consumat aproape toți banii, iar acum începe sa ma taxeze pe minus, si tot ma stresează cu notificări ca trebuie sa-mi reîncarc contul.

Aici începe treaba interesantă. Când dau sa închid contul, nu ma lasă. Trebuie sa anulez Planul Premium. (Taxa 80 lei) plus sold card pe zero.
Un serviciu de căc*t.
Dacă dezistalez aplicația, oare e Ok? Sau o sa ma trezesc peste luni, sau ani ca am sa le dau nu știu câte mii de lei?
80 lei ca sa închid planul premium nu înseamnă nimic. Dar nu vreau sa le dau la niște panarame banii pe degeaba.
 
Singura varianta este renunți de tot si apoi vorbești cu banca unde esti sa blocheze orice plata venita din partea lor.
Sau daca ai pus cardul, pur si simplu dao cardul pierdut si banca iti va da altul.
 
Fara suparare dar asa zic si eu ca Raifassen BANK e naspa ca deh..eu m-am dus la ei..am semnat si am acceptat un pachet..l-am folosit si dupa mi s-a pus mie pata sa inchid contul ca sa nu platesc..si pac..nu ma lasa...

Tu ai activat serviciul premium cu toate ca scrie foarte clar ce beneficii sunt ( ar trebui sa nu stii sa citesti si ma indoiesc de asta) , te-ai folosit de el si apoi tind sa cred ca nu l-ai inchis si astfel fiind pe zero contul tau a trecut cu balanta negativa. Asta dragul meu e valabil peste tot..de la divertisment(netflix) pana la banci..odata ce ai activat un serviciu cu recurenta, ori dai cancel din timp..ori inveti sa dai cancel data viitoare.
 
Fara suparare dar asa zic si eu ca Raifassen BANK e naspa ca deh..eu m-am dus la ei..am semnat si am acceptat un pachet..l-am folosit si dupa mi s-a pus mie pata sa inchid contul ca sa nu platesc..si pac..nu ma lasa...

Tu ai activat serviciul premium cu toate ca scrie foarte clar ce beneficii sunt ( ar trebui sa nu stii sa citesti si ma indoiesc de asta) , te-ai folosit de el si apoi tind sa cred ca nu l-ai inchis si astfel fiind pe zero contul tau a trecut cu balanta negativa. Asta dragul meu e valabil peste tot..de la divertisment(netflix) pana la banci..odata ce ai activat un serviciu cu recurenta, ori dai cancel din timp..ori inveti sa dai cancel data viitoare.
Pai bun. Am plătit planul premium pana nu am mai avut bani. Iar el in fiecare luna(după ce am rămas fără bani) îmi lua bani din cont. si sunt din ce in ce mai mult pe minus. Nu era normal dacă ajunge la 0 sa îmi anuleze planul premium si gata?
Eu oricum o sa dezinstalat aplicația si arunc cardul la gunoi.... ca asta e revolut, un gunoi.
 
'' Nu era normal dacă ajunge la 0 sa îmi anuleze planul premium si gata? ''

Nu se procedeaza asa .
Tu ai semnat online
un contract cu ei pentru o perioada de timp, pentru un an .
Tu trebuie sa achiti acel contract ( abonamentul pentru un an ) .

Daca gresesc rog colegii sa ma corecteze .

recomand :
sa iti achiti obligatiile contractuale
si pe viitor sa fii mai atent la ceea ce semnezi electronic .

Cei de la Revolut au acces la contul tau bancar prin intermediul cardului tau atasat la contul Revolut .

ps : nici mie nu imi place de cei de la Revolut ( au multe minusuri ) .
 
daca dezinstalezi aplicatia contul tau ramane acolo la ei cu tot cu card ... ai acceptat niste termeni cand ai intrat pe aplicatie asa ca ori achiti suma de achitat si daca nu merge inchidere cont faci cerere la ei sa il inchida dupaia dezinstalezi aplicatia
 
Pai bun. Am plătit planul premium pana nu am mai avut bani. Iar el in fiecare luna(după ce am rămas fără bani) îmi lua bani din cont. si sunt din ce in ce mai mult pe minus. Nu era normal dacă ajunge la 0 sa îmi anuleze planul premium si gata?
Eu oricum o sa dezinstalat aplicația si arunc cardul la gunoi.... ca asta e revolut, un gunoi.
Este gresit cum gandesti. Bancile in Romania percep un comision de administrare lunar(intre 5-15 lei sa zicem in functie de plan si banca). Daca soldul meu ramane pe zero atunci banca imi pune balanta negativa -10 lei luna de luna + penalitati. SI da, nici macar nu te anunta..te lasa 2-3 ani asa..si dupa iti trimite notificare de plata cand se strange o suma mai mare. Iti spun asta din experienta proprie, cu un cont uitat deschis.

Pe acelasi principiu functioneaza si Revolut. Odata ce ai luat planul Premium, trebuia TU sa ii dai cancel inainte de urmatoarea luna.

E alegerea ta daca platesti sau nu. Totusi sa nu te trezesti peste x ani ca ai de plata, mai ales ca au introdus optiunea de cont bancar romanesc cu asigurare de deposit!
 
daca ai contul de 8 luni inseamna ca ai mai prins din cele facute pe Lituania, si probabil ai sa regreti pe viitor daca renunti la ei. poti efectiv sa iti platesti balanta negativa si ulterior sa renunti la premium, caci la planul standard comisionul este mult mai mic. iar comisioane platesti cam peste tot, fie de intretinere cont fie la tranzactii, daca ar fi sa o gandesti asa in toate cazurile atunci ar trebui sa nu mai folosesti niciun fel de procesor de plata, fie el romanesc sau international.
 
Loading...
Back
Sus