Yoast!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Buna ziua. Vreau sa ma lamuriti cu o chestie referitoare la pluginul yoast seo.

La your info:
Website name
Google shows your website's name in the search results, we will default to your site name but you can adapt it here. You can also provide an alternate website name you want Google to consider.

ce trebuie setat?

Deoarece am o nelamurire. La titlu si metas apare homepage unde din nou trebuie sa setez titlul si descrierea. Acum unde ar trebui sa pun titlul siteului? Multumesc!
 
o simpla cautare pe google
c6df735ad098b6fe725a9d0cb77dd624.png

Website name cum spui tu apare dupa titlul fiecarui articol din cautari iar in exemplul nostru e Tare. Ro
 
1. Poti seta numele la site wide care va apare peste tot asa cum il pui tu. Adica : Titlul site + numele la site
2. Iti spune ca se poate edita pe fiecare pagina in parte titlul, adica se poate customiza cum sa apara la homepage sau la articol ori pagina.
 
daca la titlul acolo la setari in wordpress la generale nu am setat titlul si l-am setat doar in yoast acolo la titluri la homepage are ceva?

si daca nu setez nimic la website name are ceva?
 
Pluginul ca rescrie ce este pus la setari la numele site.
La fel va suprascrie orice ai pus la titlu general daca setezi ceva la nivel de pagina, post, homepage.
Poti scrie titlul doar la sectiunea custom si restul lasi fara, dar e bine sa verifici dupa daca iti adauga, ca unele theme citesc doar setarile generale.
 
am setat titlul doar la obtiunea title si metas, acum sa vedem ce va face :D
 
Loading...
Back
Sus