[XZC] - Z Viitorul Tau ?

schoolOFdj

Active Member
Registered
Full Member
https://coinmarketcap.com/currencies/zcoin/

$45.02 USD cand am postat acest topic.
Aceasta moneda apartine celor de la GMO din Japonia
https://www.gmo.jp/


un fel de rcs-rds sau sky pe la noi prin Europa dar mult mai mare :D
Company name: GMO Internet, Inc. (TSE First Section, Code: 9449) Address: 26-1 Sakuragaoka-cho, Shibuya-ku, Tokyo JAPAN Representative: Masatoshi Kumagai, CEO and Representative Director Contact: Masashi Yasuda, Chief Financial Officer Telephone: +81 3 5456 2555 URL
Vor face si o fabrica de mining curand ,pentru crypto .
Ce a mai facut aceasta companie de curand?
Eh isi platesteste angajati cu btc ,deocamdata partial ,si se va ajunge pana in 2018 toti angajati la nr 4700 + sa primeaasca salariul in btc.
Ce mai are aceasta firma ? are una dintre cele mai mari platforme de bursa din lume FX,gmo click , trade.z.com etc.
totusi ganditiva veti cumpara moneda unei puteri asiatice care sunt focus pe platforme de trading .O fi bine ,o fi rau , termen lung este o siguranta pentru voi si asa mai departe.
 
Ultima editare:
Se pare ca puterea de minarea nu este asa mare, deci cu un calculator decent sau un server de 15$ de la online.net se poate face cam 20 coin pe saptamana, adica 900$ la valoarea de acum.
Nu am testat si e doar din experienta cu alte monezi. Voi face un script de minare simplu pentru cei interesati.
 
Se pare ca puterea de minarea nu este asa mare, deci cu un calculator decent sau un server de 15$ de la online.net se poate face cam 20 coin pe saptamana, adica 900$ la valoarea de acum.
Nu am testat si e doar din experienta cu alte monezi. Voi face un script de minare simplu pentru cei interesati.
Multumim frumos.
 
Mai sus făceam referire la alte monede care au aceiași putere de minare.
Deci dacă e asa, atunci se scoate, dar nu voi exact pana nu încep sa minez / testez.
Scriptul va fi gata în câteva ore.
 
Am verificat mai bine si puterea de minare este destul de mare. In acest moment pe un pool arata ca este 150Gh/s iar pentru un calculator normal sau vps nu aduce cine stie ce profit.
Daca mai vrei scripul de minare il voi face dar nu cred ca se merita.
Puteti incerca pe windows sa vedeti cum merge
https://zcoin.io/guide-on-how-to-mine-zcoin-xzc/
https://github.com/JayDDee/cpuminer-opt/releases

Vedeti ca multe pool la minarea pe aceasta moneda platesc in btc, deci trebuie sa folositi adresa voastra btc.
 
Imi poti da scriptu ?iau un vps de la ovh si pun pe el sa vad cat face intro luna
Nu vei scoate mare lucru. Vei mina cu maxim 20h iar la o retea de 150GH nu vei scoate nici macar costul pe luna.
Dar daca vrei neaparat, cumpara vps-ul, fac instalarea pentru are niste cerinte mai speciale si apoi postez tutorialul si aici + scriptul automat.
 
Imi poti da scriptu ?iau un vps de la ovh si pun pe el sa vad cat face intro luna

sa incepem cu inceputul,intai fi smart :)
nu folosi crypto cu mentalitatea devin smecher peste noapte zile ani.
Unu la mana vezi ca,pe vps nu prea te mai lasa sa minezi , nu mai este cum era acum 2 ani de mergeau pe toate.
daca merge nu gandi pt crypto ,folosesteti vps pentru scopurile tale (host pt situri ,programme de traffic, creare proxy etx,)in caz ca,ai profit peste o luna din crypto de 50 % adica net 40 % , investesti 10 iar in crypto sau vps , iti extinzi activitatile tale pe internet .Exemplu cash back ,cumparaturi amazon ,ebay la oferta ,bursa crypto te axezi si pe alte crypto si le vinzi mai tarziu. te inregistrezi pe situri de pariuri cu profitul din crypto care primesti 50 sau 100 bonus cu bani pe care I bagi .
iti cumperi conturi de gmail ,facebook , etc, investesti mai multi bani in google pt publicitate daca faci cpa .intelegi iti faci o retea pe diferite sine ,si vei fi mereu in profit ,daca ceva merge rau vine plus mereu din alta parte , sau nu pierzi bani din buzunarul tau ,ci pierzi doar din profit .Asa inveti multe chestii pe pielea ta si devii expert in decizi .
Cui I place sa piarda bani din buzunar ?, nimanui sunt sigur de asta.
La fel daca nu vrei sa faci ceva asemanator cum este mentionat mai sus , atunci foloseste minarea numai cand poti .Eu asa am facut in trecut ,adica aveam vps-uri ,imi trebuia , si daca tot se putea ceva in plus am spus ,dece nu !iar peste doi ani sau vazut rezultate ,poate in cazul meu am fost norocos.

Dar cu exemplul mentionat mai sus ,ajungi sa ai un profit de 70-100 % din investitia depusa din buzunar in scurt timp.Dece sa investestesti intro moneda 1 euro si astepti poate 8 luni sa se dubleze pretul ,sau poate peste 8 luni va fi 70 de centi , risti si ti bani blocati pentru mult timp , in acest timp cu acel 1 euro in opt luni poti face 9 euro relaxat folosinduti mintea .dar cu 100 poti face 900 sau cu 300 poti face 2700 usd ? totul depinde de tine , pariune, skiluri,ambitie , originalitate,rabdare.

Era un smecheras pe alt forum posta mereu dovezi de plata mari ,,si spunea daca nu risti nu casti,dar culmea tot ce promova el peste doua luni devea scam sau max 3 , el ramanea cu bani din postarile lui pe acel forum de bani online, dar oameni ce il urmareau mereu ramaneau cu buza unflata, pana intr-o zi m-am pus sa I studier toate topicurile facute de el in 3 ani pe acel forum , si era asa cum credeam eu , era papagal de prostea lumea sau I ducea in eroare .Sa suparat dece l-am banat find moderator .

Dar este asa cum spunea el , daca nu risti nu castigi , dar nu din buzunarul tau , deasta in 5 ani de activitate online doar o data am luat teapa pe un site de ptc exact la inceput eram nou .Bine inteles cand am investit am stiu ca voi pierde sigur acel dollar, dar era visul meu sa investesc ceva online deoarece erau ani de zile de ma gandeam sa gasesc o comunitate de bani online ,pana mia spus o cunostinta de ma jucam cu el pe internet , intra aici si inveti .Pe urma m-am ambitionat si am inceput sa fac bani pe internet.

Racomand tuturor sa mineze daca au o sursa si nu sunt incomodati de acel soft pt minerit.

Cam atat de la mine .Numai bine !Bani trebuie sa circule non stop ,nui lasati sa doarma nici o data ,nui tineti blocati ,Pretul la crypto va creste si aprofitati pana ies legi urate .in crypto nu exista inflatie deasta creste mult, din cauza inflatiei din viata reala ,un motiv natural din multe altele .
 
Ultima editare:
Cu siteurile mam lasat pagubas am avut 10 pana acum nu mia iesit cu nici unu am zis ca poate fac ceva din crypto ...am inchis recent un site ca nu mai intra lumea deloc aveam probleme cu tema si altele..multumesc de explicatii Alex nu te mai cchinui cu scriptu ms
 
cand am postat acest topic zcoin avea pretul de 45,02 (acum trei zile)- acum pretul este de $62.28 ;),cu siguranta va scadea , dar 80%aceasta moneda urca sau stacneaza.
asa cum am precizat pe aici scade si urca ,
$78.30 pretul de astazi ,si tineti cont btc a scazut cu 5 k iar aceasta moneda a urcat .
de la 62 a scazut la 58,52,dar nu a scazut mai mult de 45 si pe urma urca, acum trebuie sa urce iar dupa care iar scade treptat si iar urca cate putin .
 
Loading...
Back
Sus