WhoIS domenii .RO

xenno

Active Member
Registered
Full Member
M-am lovit de o intrebare si se pare ca nu am un raspuns. Poate gasesc la voi ...
Cum as putea afla al cui este un domeniu .RO daca este cumparat de o persoana fizica ?
La whois apare ca e persoana fizica si atat ... :(
 
Ba da se poate afla , pe rotld completezi un formular + platesti o taxa si poti afla.
( Nu mai sfatuiti oamenii daca nu aveti habar )
 
Ultima editare:
@WPMT Esti programator nu ? Lasa-te de meserie apucate de crescut oua de strut.
Registrul de domenii .ro nu are obligația de a ține evidența domeniilor deținute de către fiecare persoană fizică sau juridică. Fiecare deținător are obligația să-și mențină la zi evidența domeniilor .ro înregistrate.
ROTLD ofera contra cost lista domeniilor deținute de catre o persoană, în urma primirii unei cereri ferme, în care se menționează foarte clar criteriul de căutare în baza de date (numele persoanei ce deține domeniile). ROTLD nu iși asumă răspundererea că lista domeniilor .ro este completă, în cazul în care criteriul de căutare nu este menționat.
sus.gif

Sus2: Contacteaza rotld , contra cost iti va pune la dispozitie ceea ce ai nevoie
3: Nu imi inventa scuze patetice
4: Imi strici Karma - ascult un Chopin - Waltz
Ma repet , daca nu sunteti 100% siguri nu mai raspundeti.
( Eu asa am aflat cine detinea Culturista.ro - si apoi a fost preluat de mine ) Doooh
 
Mie nu imi place sa jignesc persoane, dar unele tin neaparat sa semnalizeze :)

Textul caruia i-ai dat paste se refera strict la domeniile detinute de tine.
De ex. daca cumperi un numar mai mare de domenii, pe baza numelui, CNP-ului iti poate zice toate domeniile pe care le-ai inregistrat.

In momentul de fata nu poti afla detinatorul persoana fizica a unui domeniu ro.
Se vrea introducerea unei asemenea facilitati (articol aici), dar probabil o sa mai dureze.
 
Bai nene , de ce te contrazici daca nu ai facut niciodata aceasta procedura?
Indifertent ca intrebi de ale tale sau ale altuia
Este susficient sa specifici de ce , pentru ce , cum si cand
ROTLD ofera contra cost lista domeniilor deținute de catre o persoană, în urma primirii unei cereri ferme, în care se menționează foarte clar criteriul de căutare în baza de date (numele persoanei ce deține domeniile)
- EU AM URMAT ACEASTA PROCEDURA SI MI-SA DAT DATELE DE CONTACT ALE UNUI DETINATOR DE DOMENII - SI AM PRELUAT APROXIMATIV 86 domenii de la el .RO
Ma repet vezi ca fuge strutul prin curte.
Urmeaza procedura si dupa iti dai cu parerea , sunt destui ca si tine de vorbiti din burta... sau ca asa credeti voi ca se face treaba.
NU VA MAI DA-TI CU PAREREA DACA NICIODATA NU V-ATI LOVIT DE ACEASTA PROCEDURA.
EU M-AM LOVIT SI ASA AM REZOLVAT, Vrei numarul de inregistrare al cereri si raspunsul sa ti-le lipesc pe frunte poate asa intelegi ?
TI-sa spus o data sa taci ca vorbesti prost , te-am corectat a doua oara si te-am prevenit ca imi strici karma , acum o fac a 3-a oara.
Intoarce-te la rutina ta de zi cu zi si lasa pe altii ce stiu si au trecut prin asta sa comenteze si sa sfatuiasca.
 
@xenno se poate afla prin putin research pe numele la domeniu.
Poti contacta rotld sa ceri info si in functie de noroc poate primesti un raspuns.
1808c50e231d4c39a96368e5cd54ace5.png

@ProiectP fara atacuri la persoana. Stiu ca esti nou pe aici si iti recomand sa citesti regulamentul. Nu se accepta asa ceva aici. Sunt N moduri prin care te poti exprima. Sper sa nu ma repet.
 
Sorry nu m-am putut abtine , Ma irita grav atot-stiutori ce vorbesc din burta ... si se mai si contrazic .....
 
Ma irita grav atot-stiutori ce vorbesc din burta
Trebuie sa intelegi ca fiecare vorbeste din propria experienta. De asta e forum de discutii unde fiecare sa isi spuna opinia. Poate pe softpedia sau seopedia se accepta astfel de replici, insa aici NU.
Nu exista opinie rea sau buna.
 
Ma bag eu la oua de strut daca iese bani :D
 
Loading...
Back
Sus