VPS ieftin

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Am tot cautat un VPS ieftin dar la noi cel putin sunt foarte scumpe fata de cele de afara asa ca pana la urma am gasit ceva si merge foarte bine cel putin la ce am ales eu.

Aceasta este oferta lor :
PROFITSERVER.jpg



Eu am comandat planul Profi si merge chiar foarte bine
Poti platii chiar si cu paypal neverificat
VPS-ul este activ cam in 10-15 min
Eu am ales ca OS : windows 2012 R2
Il poti folosii pentru orice trafic exchange vrei, ca server pentru jocuri, sa testezi boti, hosting pentru site-ul tau sau poti vinde hosting si multe altele

Link AICI
 
am cautat ceva ieftin si usor de configurat, este prima oara cand folosesc un VPS si imi era mult mai greu daca era de facut configurarile de mine, asa ca am comandat, m-am logat cu remote desktop si gata acum trebuie sa imi dau seama cam ce ar trebuii sa folosesc pe el sa mearga cat de cat ok
 
am citit cateva si am incercar sa configurez unul pe microsoft azure dar mi-am prins urechiile pe acolo si asa le-am lasat pacat ca aveam 300$ pentru 3 luni sa ii folosesc
 
recomand si contabo am deja de un an un vps la ei si nu am avut probleme cu ei !
 
La ce pret si ce configuratie?
contabo.com la vps, am VPS M , primul, plus 2 E pt extra IP = 9,99 E am prins cu un euro in plus , acum ar fi 8,99 (6,99 fara extra ip) = detalii mai multe acolo, platforma la alegere Linux / Windows Server 2008+2012, ar fi 1 ip , cpu two cores, 6 gb ram, 500 GB
SSD-boosted, banda de 100 mb/s trafic nelimitat, dar cu unele limitari !

Pe el a, 10 siteuri cu un trafic total de 10.000 plus ca unul din siteuri este de video cu play din server !
 
Loading...
Back
Sus