VPS gratis fara credit card activation

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
L-ai testat pe cel cu 512 mb ram?
 
O fi bun cel la 2 euro pentru 2 site-uri filme?
 
Pai as vrea sa instalez 2 site-uri pe vps...traficul nu e chiar mare ca un site e la inceput... eu am pachet de la namecheap ..si e shared si sunt foarte multimit de ei...numai ca la vps-uri sunt scuumpi.
 
Pai as vrea sa instalez 2 site-uri pe vps...traficul nu e chiar mare ca un site e la inceput... eu am pachet de la namecheap ..si e shared si sunt foarte multimit de ei...numai ca la vps-uri sunt scuumpi.
Depinde ce platforma folosesti la site-urile tale, daca folosesti WP asigura-te ca nu ai pluginuri neoptimizate care sa manance resurse multe.
Eu zic ca o sa reziste pentru 2 site-uri.
 
Instalezi centos 7 + sentora care ambele manca undeva la 150-300mb RAM. Daca iti optimizezi cele doua site poate functiona foarte bine pe vps, chiar daca are 50k unici pe zi.
 
Eu am luat un vps free de la pinglion dar se pare ca am o problema, vpsul meu nu are momentan access la internet. Am deschis ticket de support.
 
Eu am luat un vps free de la pinglion dar se pare ca am o problema, vpsul meu nu are momentan access la internet. Am deschis ticket de support.
Salut, s-a rezolvat? si eu am aceasi problema. Internetul merge doar cand setez din primary ip pe ipv6. Ideii cum se poate face tunneling cu un ipv4? Internetul merge doar pe ipv6 si este nefolositor.
 
Salut, s-a rezolvat? si eu am aceasi problema. Internetul merge doar cand setez din primary ip pe ipv6. Ideii cum se poate face tunneling cu un ipv4? Internetul merge doar pe ipv6 si este nefolositor.
Da, asa este, merge doar pe ipv6. Nu iti ofera ip ipv4, desi apare un ip in panoul de control.
Eu am un domeniu la cloudflare, si am facut in dns o intrare de tip AAAA catre ipul (ipv6) al serverului (pentru ipuri ipv6 se face intrare AAAA in loc de A).
Merge foarte greu, am anulat vpsul.
 
Am cumparat pe cel de 1$ si nu ma pot conecta prin ssh nici in consola pe care ei o ofera, nu merge parola furnizata de ei. A mai cumparat cineva? poate nu stiu eu
 
Loading...
Back
Sus