Vizioneaza filme online si castiga bani.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cum poti avea un site de filme online in 5 minute si sa castigi bani pe pilot automat.

1. Iti faci cont pe filestube.
2. Mergi la Earn Money si apoi click pe add new widget.
3. In partea stanga pe la mijloc ai optiunile pentru a realiza widget-ul dupa bunul plac. Iti recomand sa le faci ca in imaginea de mai jos.



4. Click Save Changes.
5. Acum te loghezi in ftp pe site la tine si faci un fisier nou. Il poti denumi cum vrei tu. Gen: filmeonline.php Iti recomand sa folosesti un nume care se cauta pe google care este in trend.
http://www.google.ro/trends/ sau simplu cautari pe google.
6. codul generat la widget il pui in fisierul nou facut in ftp.
7. Acum accesezi in browser link catre acesta. gen: site.com/filmeonline.php

Acum este online si poate fi accesat de oricine.

Etapa adoua:

1. Trebuie sa generam meta data. Acest site te ajuta sa o generezi. Dupa generare postati in fisierul filmeonline.php inainte de codul widget.
http://www.onlinemetatag.com/

2. Daca vrei sa apara aliniat la mijloc atunci pune codul widget intre acest tag: <center>cod widget</center>.
3. Mai poti adauga reclame, popup, orice altceva doresti tu.
4. Acum anuntam google si alte motoare de cautare ca avem pagina online. Acest lucru se poate face prin cautare pe google ping my website sau ping my blog.
http://www.pingmyurl.com/ si http://pingomatic.com/

Etapa 3.

Promovarea la acest tip de site este usoara. Accesati gurpurile de pe facebook, google plus, pinterest, tumblr, twitter, likes.com, bitlanders, unde postati de forma urmatoare:

Nume - filme care toata lumea il cauta, sau orice alt nume care atrage.
sortulr - prin gool.gl
img - imagine care sa aiba legatura cu titlul sau care sa faca lumea sa dea click.

Adoua varianta de postare este prin postare de clipuri pe facebook si retelele de mai sus care permit si adaugat sorturl in descriere sau la action.


Cei care aveti site de filme online sau orice alt site cu trafic puteti adauga un code popup pentru aceasta pagina.

Cum plateste.

Pe romania plateste maxim 8$ pe 1000 de vizionari unice, iar cel mai mult plateste pe america 50$. Media pe romania este de 3.3$ pe 1000 vizionari.

Se mai poate face cate un fisier pentru fiecare categorie gen: filmeonlineactiune.php si pus codul de la filme de actiune.

Eu am un eCPM de 15$ in acest moment.


Plata se face automat in fiecare luna prin paypal pe data de 10. Minimul de plata este 5$.



 
Ultima editare:
Cei care nu vor sa faca un fisier asa cum am explicat mai sus, pot adauga in blogul lor in widget in sidebar unde puneti codul general.
in functie de latimea la sidebar alegeti numarul de filme pe un rand.
in general un sidebar este de 300 lat asa ca alegeti 2 filme pe rand si apoi cate randuri doriti. Se poate pune pe orice site.

nu uitati sa adaugati tag <center>code generat</center> pentru a fi aliniat la centru.

pentru alte intrebari postati mai jos.
 
M-am inscris si eu tare sunt curioasa ce bani poti strange intr-o luna .
 
am pus si eu un cod, sa vedem ce iese (sper ca nu ochii din cap)
 
Daca ai un site, atunci poti pune un widget in sidebad si lasi lumea sa dea click. Este un venit care se aduna.
Pentru ceva mai mult, atunci faci cum am spus mai sus. O pagina unde afisezi cate filme vrei tu si incepi sa o promovezi. Cand ajungi in google pe prima pagina pe filme online sau alt keyword relevant, iar traficul ajunge la un 5k pe zi, o sa faci destui banuti.
Din ce am vazut media la cpm este de 5$, asta inseamna ca la 5000 vizionari pe zi, vei avea un venit de 25$. Intr-o luna poti ajunge la 750$ venit si asta dintr-un fisier care functioneaza pe cel mai ieftin host posibil.

Nu trebuie sa mai actualizezi nimic, pentru ca este pe pilot automat.

pentru ceva mai extins poti face o pagina principala si apoi cate una pentru fiecare gen de film. Nu mai spun ca poti afisa propria reclama pe acele pagini, care iti pot aduce un venit extra.
 
de obicei sunt "varza" in venituri pasive, de aceea am rezerve
Nu ai nimic de pierdut daca pui un widget in sidebar. Daca ai 5 widget din acestea pe site care produc fiecare cate 1$ pe zi , la final de luna se aduna ceva. Mai ales daca ai site care nu produce in acest moment, sau nu este facut pentru a produce bani.
 
Astazi am primit banutii pe luna trecuta asa ca pun si o dovada de plata :

dovada_de_plata.jpg
 
Loading...
Back
Sus