Video Youtube pe Site

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Cum spune si titlul vrea sa postez video de pe youtube pe un sit intrebarea mea e urmatoarea:
1.Ce cerinte ar trebui sa indeplinesc ca fiecare vizionare pe sit la un video youtube (vizionarea sa fie pe sit la video) sa fie contorizat de youtube ca vizita
Aici ma refer la faptul ca pe sit videol respectiv a fost vizionat 1000 de utilizatori ,,, aceste 1000 de vizionari sa fie contorizate de youtube.
2. Ce ar trebui sa fac ca video-ul respectiv sa afiseze reclame pe sit unde a fost postat.
 
Sa fie vizionari reale si nu din TE. Daca mergi in statistici la sursa, external source vei vedea numele la domeniul tau. Presupun ca ai reclame pe video si vrei sa castigi din vizionari.
De retinut ca youtube nu plateste toate vizitele generate si media din cate stiu este undeva la 30%
 
Ok ms
 
Un exemplu La un video am 10.000 de vizionari pe sit dar pe youtube am 1000 de vizionar adica 10%
Specific canalul nu e verificat
Intrebarea mea e:
Cum as putea face sa urk rata de vizionari macar undeva la 70%
Deoarece cum e momentan e un esec.
 
Cum as putea face sa urk rata de vizionari macar undeva la 70%
Totul depinde de utilizator ce face la tine pe site.
Poti folosi hotjar pentru a vedea exact ce face fiecare utilizator pe site la tine. In acest fel vezi daca reclamele sunt afisate, sunt pe mobil, actiuni care le fac pe site, daca vad tot clipul, click pe reclama.
Pe youtube abia contorizeaza 35%, pe embed si mai putin. Dar depinde de multe aspecte.
 
Loading...
Back
Sus