Venit clickuri!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Am o intrebare, intreb pentru ca nu ma pricep. La 101 clickuri, cpm de 1.14 $ si CTR 22.65%, vi se pare normal venit de 0,51$? Multumesc!
 
Mie mi se pare ciudat ctr-ul. Asa de bine sunt optimizate încât sa dea click aproape 1 din 4 Vizitatori? Eu de ex la adnow am 0,25-0,28
 
La adnoW cu ctr-ul asta ceva e putred. Le ai pe player sau undeva. Și după aia faceți gălăgie pe topicul de la adnow ca va fraudeaza
 
da is pe player... este interzis? apropo de asta nu am zis niciodata ca adnow fraudeaza sau nu isi onoreaza platile...
 
Eu asa consider. Ca e interzis. Utilizatorul trebuie sa dea click pe reclama pentru ca e interesat. Nu obligat.
 
Și adnow plătește per click. Iar la tine ar fi jumate de cent per click ceea ce ar fi groaznic. Doar ca posibil ca multe click-uri sa nu le considere în calcul. Decât sa ma plătească cu 0.5 centi per click, mai bine le scot
 
Acum depinde si cum le afisezi pe player. Daca e frumos cu skip, user poate da play Fara sa fie fortat sa DEA click pe ads, se accepta. Daca e ascuns in player atunci nimeni nu iti permite.
 
Loading...
Back
Sus