Va scade pretul BTC de sarbatori?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Credeti ca va scade pretul bitcoin de sarbatori cand lumea e ocupata cu treburile de sarbatori si nu cu tranzactii?
Am facut greseala si nu am investit mai mult cand era 9000 si acum imi pare rau.
Acum vad ca a urcat iar 1750$.
Parerea mea este ca va scade si va inchide anul undeva la 12-13000$.
 
Credeti ca va scade pretul bitcoin de sarbatori cand lumea e ocupata cu treburile de sarbatori si nu cu tranzactii?
Am facut greseala si nu am investit mai mult cand era 9000 si acum imi pare rau.
Acum vad ca a urcat iar 1750$.
Parerea mea este ca va scade si va inchide anul undeva la 12-13000$.
Nu cred nici eu ca o sa scada. Sunt sarbatori , poate lumea face cadouri in BTC :)
 
Mai ales ca a fost listat la bursa, va creste și mai mult, dar sunt șanse sa scadă la fel de mult. Va fi mult mai periculos de acum.
 
Nu cred nici eu ca o sa scada. Sunt sarbatori , poate lumea face cadouri in BTC :)
tocmai din cauza asta sa te feresti , din cauza ca, multi gandesc ca tine, Este aceias chestie ca la pariuri ,daca vezi reclama multa la in meci ferestete de acel meci , dece crezi ca lumea face reclama ?ca se vinde bine sau ca lucrurile nu mai merg ca in trecut? daca mie imi merge afacerea bine dece as cheltui bani pe reclama ?ca sa am pierderi ? lucrurile bune se promoveasza singure .
 
Daca scade la 10k va trebui sa-i dau lu cnusi 100$ in btc. Se pare ca sunt sanse. :D
O alta problema este ca multe sisteme de procesare a platilor prin card nu lucreaza de sarbatori, asa ca va exista o cerere mai mica si de aici si pretul mai mic.
 
Daca scade la 10k va trebui sa-i dau lu cnusi 100$ in btc. Se pare ca sunt sanse. :D
O alta problema este ca multe sisteme de procesare a platilor prin card nu lucreaza de sarbatori, asa ca va exista o cerere mai mica si de aici si pretul mai mic.
deocamdata sunt probleme doar aici in londra si japonia , iar asta nu cred ca este o problema ci din contra o super oferta pentru altii.Asta din cauza ca vor fi si bank holiday foarte curand iar bursele vor fi inchise cu o zi in plus (luni) dar nu prea afecteaza pe multi .din aceasta cauza sunt aceste diferente foarte mari ,pana acum doar in scadere dar la fel va trebui sa fie si pe plus .Cel putin asa vad ca se intamla la bursa euro gbp etc.usd euro
 
Piata nu tine cont de sarbatori. Fiind o moneda foarte volatila, este foarte sensibila la orice miscare din piata, fie de natura economica, fie politica.
@AlexH ti-ai asumat un risc atunci cand ai decis sa investesti in Bitcoin.
Pentru a diminua riscul va trebui sa fii foarte atent la orice miscare din piata si sa ai 3-4 back-up-uri (modalitati de a vinde rapid stocul de Bitcoin).
Ca o parere personala, Bitcoin va incheia anul la nivelurile de acum, iar anul viitor va fi tot pe trend crescator.
 
@AlexH ti-ai asumat un risc atunci cand ai decis sa investesti in Bitcoin.
Personal nu vad risk in bitcoin cum vad in bitcoin cash.
Nu te lasa influentat de campania negativa impotriva BTC pe plan mondial, in favoarea celor de la BCC, care am avut dreptate ca sunt niste speculanti.
Orice investitie acum la finele lui ianuarie va aduce un profit de minim 25%
 
A fost 12300$ azi
Am cumparat azi la pretul ala de 260£.
De unde se cumpara astea ? si poti cumpara 0,0002 de exemplu ?
Vezi aici o lista si cand poti cumpara ieftin.
Faza este ca ma limiteaza la 350$ pe zi pentru a cumpara.
 
Loading...
Back
Sus