Upload video si castiga viuly coins

There is a known issue with uploads. This has been reported, please be patient while it is investigated. This is the HIGHEST priority available to us. We will update this pinned post with new information as it arrives.
acesta e raspunsul la dev.
 
Atentie la conturi ca se fura la greu si dupa se doneaza orice viu din cont pentru ca acest proces nu cere verificare.
O parola puternica si nu va lasati pacaliti de unele clone care sunt facute pentru a va fura contul.
 
Astazi a fost listat la inca un exchange si a avut imediat o urcare de 78%, iar viu care`i detin acum valoreaza peste 2100$. Sa vedem daca ajunge la 20$. :D
Daca inca nu aveti cont, va puteti face aici.
viu2.png
 
Vedeți ca baneaza orice cont care are conținut adult sau soft adult.
Chiar dacă imaginea la video este soft sexy primiți ban. Asa ca ștergeți orice conținut de acest gen.
Dacă contul vostru a fost deja Banat din păcate nu se poate debloca și trebuie sa va faceți altul nou. Avet link în primul post dacă vreți sa folosiți ref meu.
 
Am facut si eu cont astazi , vad ca au bagat reclama pe clip , o sa urc fro 10 -20 sa vad in cateva zile daca adun ceva .
Totusi pana la urma alex la cati viu poti retrage si poate reusest sa-ti faci timp sa postezi si cate site unde se poate vinde aceasta moneda .
 
Trebuie să ai rang de junior minim și 100 viu sa poți retrage.
Viu se câștigă din reclama și donații, iar cei de acolo donează la video bune. La mine majoritatea sunt din donații.
 
Se pare ca regula a fost impusa de curand din cauza ca unii faceau pur si simplu abuz de upload crezand ca prin asta castiga viu. Tocmai azi au anuntat ca sunt peste 800k conturi si daca urca fiecare 10 video, iti dai seama de ce resurse este nevoie.
Asa ca limita de 2 video pe zi este impusa la toti pe o perioada nedeterminata.
Latest stats:
800 000 users
60 000 channels
170 000 videos
250 000 daily visitors
 
250 000 daily visitors nu mise pare exagerat
Pentru un site care are sub 6 luni nu crezi ca este mare lucru?
Daca ar fi pus monetizare cu reclame normale pe el, ar fi scos bani frumosi, la un rpm mediu de 5 euro.
Cine nu si-ar dori un site asa popular.
 
cate video ai incarcate ai retras ceva deja
Cred ca sunt cam 50 video si am retras cateva mii de VIU in wallet la mine. Imediat ce ajung la 500 -1000 Viu ii retrag in wallet.
 
Loading...
Back
Sus