Update Chrome din 10 Februarie

Sistemele Google au detectat experiente abuzive pe site-ul dvs. Dacă problemele nu sunt remediate, pentru a-i proteja pe vizitatorii site-ului, Google Chrome va împiedica site-ul să deschidă ferestre și file noi, începând cu 15.02.2018. Mail primit de la Google :)
 
M-au avertizat si pentru Pop si pentru bannere.
pai cu bannerele ce naiba au? stiam doar de popup,ar fi nemernici sa blocheze si bannerele daca ai doar bannere si nu ai popup
 
baieti, pastrati-va nervii pentru dupa 10 februarie cind o sa vedem exact cum sta treaba.
deocamdata va dati cu presupusul. sint doar supozitii despre ce vrea sa faca google, inca nu a facut nimic concret.
daca va inchide toate pop-urile asta inseamna abuz iar firmele mari il pot da in judecata pe "mister google".
sa nu uitam ca nu foarte recent a fost scandal ca si-a favorizat in cautari sitelor lor Alphabet.
sa asteptam dupa 10 februarie, zic.
 
Nu blocheaza chrome nici un banner decat pop de toate felurile,sticky,anunturi video,anunturi cu sunet,interstitial,anunturi cu autoplay,anunturi cu numaratoare inversa,etc

bannerele evident stiam si eu..anunturi video?=)) pai ei nu au anunturi video in adsense si youtube in videouri?asta chiar ar fi penibil din partea lor
 
La mine pe site au intrat si au dat click si pe reclamele banner, daca dai click pe o reclama nu e normal sa se deschida o alta pagina? Astia au innebunit de tot...
 
Ba da orice reclama tip banner se deschide in alta pagina.astea nu e normal sa le blocheze deoarece si ei au adsense
Inseamna ca blocheaza toate reclamele ce nu apartin de ei, atunci noi cum ne mai putem monetiza siteurile? Curat siteul de reclame, dau reexaminare, trec si apoi ce fac? In afara de sa le pun iar alta solutie nu am... Poate companiile de reclama vor gasi o solutie pentru aceasta problema.
 
Inseamna ca blocheaza toate reclamele ce nu apartin de ei, atunci noi cum ne mai putem monetiza siteurile? Curat siteul de reclame, dau reexaminare, trec si apoi ce fac? In afara de sa le pun iar alta solutie nu am... Poate companiile de reclama vor gasi o solutie pentru aceasta problema.
Pai ai primit mail din acela de la ei in care iti zice ca vor fi blocate reclamale ?
 
Mai devreme sau mai tarziu toate siteurile vor primi mail de la ei, am 2 siteuri de meciuri online, pe siteul secundar am primit de acum 2 luni mail, iar pt cel principal am primit aseara.
 
Mai devreme sau mai tarziu toate siteurile vor primi mail de la ei, am 2 siteuri de meciuri online, pe siteul secundar am primit de acum 2 luni mail, iar pt cel principal am primit aseara.
Nu au nimic cu reclamele tip banner native,eu cred ca ai popuri pe ambele de ai primit .eu cu un site de muzica doar reclame native nu am primit nimic
 
Daca tu pe site ai si pop up si banner..iti va bloca toate reclamele si bune si rele..ca sa iti fie o lectie...dar daca tu pe site ai doar banner fara popup ..nu iti va face nimic.
 
Daca tu pe site ai si pop up si banner..iti va bloca toate reclamele si bune si rele..ca sa iti fie o lectie...dar daca tu pe site ai doar banner fara popup ..nu iti va face nimic.
Am si banner am si popunder, fara pop e greu sa faci bani din reclamele din ziua de azi, parerea mea.
 
Loading...
Back
Sus