Unde pot cumpara backlinkuri

Robert1427

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara !
Tinand cont ca perioada de vara a venit,ridic si eu o problema care o intampin la site-ul meu. Traficul a scazut destul de mult de la 5-6k undeva la 2k pe zi,iar dupa parerea mea este cam mult ( chiar daca stiu ca lumea e in vacanta,mi se pare o scadere prea brusca ) .
Pana acum,nu am facut nici un fel de promovare platita pentru site,decat facebook si 2-3 directoare ( dar asta de mult ) . Site-ul are cam 1 an de cand este indexat in google,iar la majoritatea serialelor ma gasesc in prima pagina...
M-am gandit ca niste backlinkuri, ar ajuta din nou site-ul sa fie mai bine indexat si sa readuca trafic.. Dar din pacate,n-am idee de unde pot achizitiona backlinkuri de calitate, deoarece nu vreau sa fac mai rau..
Daca exista alte solutii,idei,pareri si aveti bunavointa sa impartasiti din experienta acumulata,pentru a rezolva si problema mea v-as fi tare recunoscator
 
Raspunsul nu e chiar asa simplu.
Multi se asteapta la cumpararea in bulk la backlink, un lucru total gresit.
Pentru ca e site si banii tai trebuie sa acorzi mare atentie la acest aspect pentru ca poate face diferenta intre esec si succes.

Cea mai buna metoda este sa cauti manual site-uri pe care vreti sa cumperi link si cand gasesti, contactezi adminul si stabiliti pretul.
Recomandarea la cumpararea unui backlink

1. PA si DA mai mare cu cel putin 5-10 puncte decat site-ul tau.
2. Backlink sa fie catre o pagina interioara, categorie, post si nu doar spre homepage
3. Folositi combinatie de keyword relevante cu articolul sau topicul. Majoritatea cumparati keyword pe filme online care este super saturat si foarte greu de ajuns pe prima pagina. Dar puteti folosi <Nume film> online subtitrat si link catre filmul respectiv. Faceti o cautare pe google la un film si vedeti ca dupa numele la un film , google prima sugestie este online subtitrat.
4. In functie de site si calitatea acestuia trebuie sa aveti grija daca cumparati wide, adica apare pe toate paginile din site, sau doar homepage, ori pe o pagina anume. Unele site-uri daca cumparati wide poate genera peste 30-50k backlink si nu este prea bine.

Daca doriti sa cumparati bulk atunci puteti folosi PPH si Fiverr.

 
Buna seara !
Tinand cont ca perioada de vara a venit,ridic si eu o problema care o intampin la site-ul meu. Traficul a scazut destul de mult de la 5-6k undeva la 2k pe zi,iar dupa parerea mea este cam mult ( chiar daca stiu ca lumea e in vacanta,mi se pare o scadere prea brusca ) .
Pana acum,nu am facut nici un fel de promovare platita pentru site,decat facebook si 2-3 directoare ( dar asta de mult ) . Site-ul are cam 1 an de cand este indexat in google,iar la majoritatea serialelor ma gasesc in prima pagina...
M-am gandit ca niste backlinkuri, ar ajuta din nou site-ul sa fie mai bine indexat si sa readuca trafic.. Dar din pacate,n-am idee de unde pot achizitiona backlinkuri de calitate, deoarece nu vreau sa fac mai rau..
Daca exista alte solutii,idei,pareri si aveti bunavointa sa impartasiti din experienta acumulata,pentru a rezolva si problema mea v-as fi tare recunoscator
@Robert1427, am un site cu PR,PA si DA destul de ok. Daca mai ai nevoie de backlink ma poti contacta aici in privat sau pe skype, adaugand id-ul viorelc.ilie la lista ta.
 
Problema este că la mulți le-a scăzut site-urile vara asta și eu aveam 15k, mai mult de 8-9 k nu mai depășește per/zi.
 
Da,banuiesc ca e in functie de sezon,logic acum nu mai e scoala,facultate... Eu postez zilnic,totul fac manual si acum incerc sa postez cat mai mult,poate se ridica pana la toamna,cand se termina vacantele.. Astept orice sfat,parere care ar putea sa ma ajute sa cresc traficul
 
In vara este normal sa scada traficul mai peste tot. Este luna iulie, lumea merge la mare, munte, piscina, sta mai mult afara si mai putin in casa in fata la calculator.
Plus majoritatea folosesc device mobile si este destul de greu sa vizionezi un film online pe 99% din site-uri.
Daca folositi GW, mergeti la cautari si vedeti daca pozitia pe anumite keyword sa schimbat. Daca este la fel sau fluctuatia este in parametri normali, atunci e din cauza ca lumea e afara si se distreaza.
 
Da,la mine s-au pastrat pozitiile si tot.. Orice serial il indexez in 2 zile e pe prima pagina in primele 1-7 pozitii... A scazut imediat cum s-a terminat sesiunea ( dar mi s-a parut prea brusc,mai bine de jumate din trafic ) ..
 
T
Da,la mine s-au pastrat pozitiile si tot.. Orice serial il indexez in 2 zile e pe prima pagina in primele 1-7 pozitii... A scazut imediat cum s-a terminat sesiunea ( dar mi s-a parut prea brusc,mai bine de jumate din trafic ) ..
Ti-ai verificat mesajele din GW? La cate episoade, etc ai fost scos din cautari?
 
Da am verificat..n-am probleme decat cu un singur serial,in rest totul e ok.. Multumesc pentru raspunsuri,apreciez foarte mult ca exista oameni care ajuta atunci cand e nevoie/
 
Loading...
Back
Sus