Un nou site de Anunturi Online Lajumatate

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Tocmai citeam o stire si cica s-a deschis un site nou de anunturi online. Este vorba despre site-ul Lajumatate.ro . Ce crede-ti o sa se bata cu Olx.ro ? Cica nu stiu cate mii de anunturi s-au inregistrat pe site in primele 24 de ore de la deschidere.
 
Vad ca domeniul este din October 23, 2012 si la cateva mii de anunturi adaugate trebuia sa aiba o pozitie mai buna in alexa. La data de October 23, 2012 tot site de anunturi era, doar ca arata diferit.
Pe data de 01.08.2015 avea 66 useri inregistrati si acelasi design ca in 2012.
Mai multe info gasiti aici: http://web.archive.org/web/*/http://lajumate.ro
Urcarea in alexa.com este foarte spectaculoasa din cate vad si e posibil sa fie manipullata cu diverese programe.
Sunt sisteme de trafic exchange care te obliga sa instalezi alexa toolbar pentru a urca in rank.
qRfK4Qn.png

Din cate vad acum aparatine celor de la Intact media grup, adica toate antenele si asta am gasit in termeni.
0sL36Wg.png


XmNDP2X.png

digitalag.ro are redirect catre a1.ro

Pentru ca are in spate cateva televiziuni si radio, e posibil sa ajunga destul de sus. Apoi cand ajunge sus, il va cumpara olx.ro :D
 
Da apartin celor de la Impact. A aparut si la Tv la stirile de la Antena 1, de acolo am vazut stirea. Cica au sa difuzeze si anunturi de pe site la Tv din 30 de minute in 30. Si nu cred ca au sa-l vanda la Olx. Cred ca au sa iasa pe piata si cei de la Pro Tv cu un astfel de site. Ca doar nu o sa se lase mai prejos :)
 
Au fost voci care spuneai ca tocmai.ro apartinea de Media Pro. Olx sunt foarte tari la nivel mondial si daca acesta va urca foarte mult in top si chiar se va mentine, cu siguranta vor face o oferta celor de la Intact media care nu o pot refuza.
Oricum, e bine sa avem mai multi jucatori pe piata, asa cum avem la serviciile de internet. Romania are cel mai mic pret pper MB speed din lume, iar America care a inventat internetul are cel mai mare pret. Asta se datoreaza ca in romania sunt mai multi jucatori pe piata de provideri de net.
 
Loading...
Back
Sus