Tratamentul cu Tilapia

Alex11b

Staff
Membru personal
Administrative
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Ce pare aveti de tratamentul asta ? Tratamentul cu tilapia care se face in Brazilia pentru arsuri foarte grave.Se ia pielea pestelui si se lipeste pe portiunile arse...Tratamentul cu tilapia poate accelera vindecarea unui pacient cu până la șapte zile..
În plus, pacientul nu mai are nevoie de medicamente pentru dureri. Costurile tratamentului sunt mult mai reduse decât cele ale unei terapii convenționale. Specialiştii speră că pielea de peşte va putea fi folosită, de asemenea, în chirurgie, pentru repararea herniilor şi reconstrucţia sânilor.
 
Ultima editare:
Ce pare aveti de tratamentul asta ? Tratamentul cu tilapia care se face in Brazilia pentru arsuri foarte grave.Se ia pielea pestelui si se lipeste pe portiunile arse...Tratamentul cu tilapia poate accelera vindecarea unui pacient cu până la șapte zile..
Nu stiu de ce dar..... ori e fake ori nu vor autoritatiile sa promoveze asa ceva ( tocmai pentru a pierde $$$). Ceva e oricum. . Am vazut asta demult si ar fi un lucru extraordinar.
 
Probabil este testată metoda, nu am auzit până acum de ea, poate o va importa și Romania pentru cei care au nevoie
 
Nu stiu de ce dar..... ori e fake ori nu vor autoritatiile sa promoveze asa ceva ( tocmai pentru a pierde $$$). Ceva e oricum. . Am vazut asta demult si ar fi un lucru extraordinar.
De fake nu este fake...clar nu se vrea promovarea acestei metode exact ca si in cazul canabisului...cineva are de pierdut $$$ daca de promoveaza...
 
Sunt multe metode de tratament alternative in lume asta si au costuri de 1000 de ori mai mici decat cea legala. Autoritatile nu vor face niciodata public sau accepta asa ceva, pentru ca ar pierde foarte multi bani.
Iti imaginezi cum suna: Daca ai avut arsuri de gradul X nu trebuie sa mergi la spital sa platesti mii de euro. Mergi la piata, cumpara 2 pesti si te-ai rezolvat. :D
 
Sunt multe metode de tratament alternative in lume asta si au costuri de 1000 de ori mai mici decat cea legala. Autoritatile nu vor face niciodata public sau accepta asa ceva, pentru ca ar pierde foarte multi bani.
Atata timp cat industria farmaceutica detine monopolul pe piata si la $$$ astfel de metode nu vom vedea...pentru ca s-ar pierde multi $$$......
 
Loading...
Back
Sus