Top 10 tari trafic online

Ai citit acest topic Optimizare reclame pe site ?
Cele care sunt pe afisari le pui pe pozitia cu prioritate mai mica, iar cea mai buna pui CPI, CPL, CPA sa scoti mai bine.
Asa cum spune si Alex aici optimizarea la nivel de site conteaza foarte mult pentru castigurile voastre dar si pentru SEO, degeaba ai 3-4 pop-uri si bannere peste tot sa faci afisari ca oricum vei primi un cpm mic la final, cei ce va platesc la cpm defapt va dau bani in functie de conversiile obtinute pe oferte cpa, cpi, cpl sau atunci cand vand la click.. e un sistem hibrid de oferte cpa, cpi, cps, cpl, cpc ca sa spun asa. Noi din toate astea nu folosim cpc pentru ca vine lumea cu iframe-uri :). As mai adauga o alta parte importanta ce tine de optimizare reclame pe site si SEO ce pe termen scurt iti poate aduce castiguri bune dar pe termen lung sa iti bubuie site-ul: TIPOLOGIA DE RECLAME pe care o arati utilizatorilor tai. De exemplu ofertele de tip alerta antivirus sau cele ce blocheaza browserul... cum crezi ca reactioneaza publicul la ele? Fii sigur ca Google "vede" asta si vei fi "recompensat" pe masura. Sunt ok daca aveti site-uri de tip spam, le bubui si faci altele dar daca aveti pretentia de ceva pe termen lung va invit sa cititi Google Guideline pentru Quality Raters la sectiunea ADS pagina 31, sunt cateva randuri :) (Ar trebui sa cititi tot ghidul, sunt multe informatii ce va pot ajuta sa aveti performante mai bune si sa evitati penalizarile)
 
Ai citit acest topic Optimizare reclame pe site ?
Cele care sunt pe afisari le pui pe pozitia cu prioritate mai mica, iar cea mai buna pui CPI, CPL, CPA sa scoti mai bine.
Am citit dar, nu-mi permit sa incerc o testare de 2 saptamani. De bine de rau, retelele actuale le am de ceva timp, am multiple plati de la ele.. Chiar daca Mgid are net 30.. Stiu ca luna viitoare la sfarsit am de luat atat. Pot sa testez 1 zi 2.. Dar 2 saptamani cum a zis @TubeAdvertising e prea mult pentru mine. Ca dupa 2 saptamani sa aud "stii ti-au fost refuzate"
 
Pot sa testez 1 zi 2.. Dar 2 saptamani
Cum am explicat in acel topic, tu nu trebuie sa schimbi nimic pentru moment. Pui reclamele de la @TubeAdvertising intr-o locatie care nu derajeaza si vezi cum merge. Daca totul e ok, scoti bine pe un spot mai putin important, atunci cu siguranta poti schimba locurile la ads.
 
optimizarea la nivel de site conteaza foarte mult
Si problema este ca majoritatea merg pe optiunea wide si nu custom per categorie sau articol.
Exemplu: Cei care vad filmul Fast and Furios, sunt mai tentati la reclame de masini, pariu, femei frumoase, infrumusetare, cum sa iti arati fitele, marire penis sau sani, etc.
Acest lucru se poate face cu pluginul Global Content Blocks sau facand o pagina html pentru fiecare nisa ads in aparte si apoi inclus in pagina. Cand vrei sa schimbi ads, editezi un singur fisier si se schimba wide pe site.

Optimizarea la ads cat mai aproape de continutul afisat poate aduce o conversie mult mai mare, chiar daca include ceva munca extra. :D
 


Pe ultimele 3 luni
Ps:Am putin trafic nu reusesc sa strang mai multe vizite din google..si reclama nus pe unde sa imi fac :))
 
Asa cum spune si Alex aici optimizarea la nivel de site conteaza foarte mult pentru castigurile voastre dar si pentru SEO, degeaba ai 3-4 pop-uri si bannere peste tot sa faci afisari ca oricum vei primi un cpm mic la final, cei ce va platesc la cpm defapt va dau bani in functie de conversiile obtinute pe oferte cpa, cpi, cpl sau atunci cand vand la click.. e un sistem hibrid de oferte cpa, cpi, cps, cpl, cpc ca sa spun asa. Noi din toate astea nu folosim cpc pentru ca vine lumea cu iframe-uri :). As mai adauga o alta parte importanta ce tine de optimizare reclame pe site si SEO ce pe termen scurt iti poate aduce castiguri bune dar pe termen lung sa iti bubuie site-ul: TIPOLOGIA DE RECLAME pe care o arati utilizatorilor tai. De exemplu ofertele de tip alerta antivirus sau cele ce blocheaza browserul... cum crezi ca reactioneaza publicul la ele? Fii sigur ca Google "vede" asta si vei fi "recompensat" pe masura. Sunt ok daca aveti site-uri de tip spam, le bubui si faci altele dar daca aveti pretentia de ceva pe termen lung va invit sa cititi Google Guideline pentru Quality Raters la sectiunea ADS pagina 31, sunt cateva randuri :) (Ar trebui sa cititi tot ghidul, sunt multe informatii ce va pot ajuta sa aveti performante mai bune si sa evitati penalizarile)
Poti lucra pe cpc cu 2 3 membrii care ii cunosti de ani buni, vezi cum merge si dupa iei decizia daca mai continui sau nu. Eu unul asa as face!
 
Poti lucra pe cpc cu 2 3 membrii care ii cunosti de ani buni, vezi cum merge si dupa iei decizia daca mai continui sau nu. Eu unul asa as face!
Prea multa bataie de cap Catalin, trebuiesc facute scripturi ca sa filtreze la nivel de algoritm pe smartlink, nu e asa usor... momentan avem alte prioritati dar pe viitor voi lua in considerare. Am avut oferte cpc, mai avem din cand in cand, atunci cand ni se propune bagam, dar nu va sti nimeni niciodata ce reclame sunt si de cand pana cand sunt active ;). Nu vreau sa imi patez numele pentru cativa euro in plus, am muncit prea mult si muncim incontinuare sa ne castigam "locul" pe piata. Stiu ca iti doresti sa vinzi la click dar daca traficul e de calitate slaba tot aceeasi bani ii iei, fara iframe-uri sau alte "chestii" tot la suma aia te invarti . Tie daca iti merge mai bine la exo sau unde pui traficul ma bucur pentru tine, noi avem baieti ce au venit de la plugrush, exoclick sau ero-advertising cu site-urile declasate din cauza ca foloseau pop-upuri agresive pe mobile sau au luat penalizare de cloaking pentru ca se mai "umbla" la trafic noaptea si se facea direct redirect. Site-uri ce faceau pe Franta, Italia si alte piete tari 50-60k pe zi au fost reduse la 15-20k, sau mai rau. Nu vreau sa arunc cu noroi in nimeni, sunt firme mari si e normal sa fie preferate de lume dar, eu consider ca avem un avantaj fata de firmele astea care se joaca cu traficul vostru. Acel avantaj sunt instrumentele de promovare sigure si oferte safe, nu punem antivirusi si alte prostii ce blocheaza browserul. Monetizand cu noi esti sigur ca nu vei fi penalizat din cauza noastra. Majoritatea celor ce lucreaza cu noi au site-uri facute pentru termen lung si stiu sa se pazeasca, sunt constienti de riscurile la care se supun pentru cativa euro in plus pe zi.
 
Prea multa bataie de cap Catalin, trebuiesc facute scripturi ca sa filtreze la nivel de algoritm pe smartlink, nu e asa usor... momentan avem alte prioritati dar pe viitor voi lua in considerare. Am avut oferte cpc, mai avem din cand in cand, atunci cand ni se propune bagam, dar nu va sti nimeni niciodata ce reclame sunt si de cand pana cand sunt active ;). Nu vreau sa imi patez numele pentru cativa euro in plus, am muncit prea mult si muncim incontinuare sa ne castigam "locul" pe piata. Stiu ca iti doresti sa vinzi la click dar daca traficul e de calitate slaba tot aceeasi bani ii iei, fara iframe-uri sau alte "chestii" tot la suma aia te invarti . Tie daca iti merge mai bine la exo sau unde pui traficul ma bucur pentru tine, noi avem baieti ce au venit de la plugrush, exoclick sau ero-advertising cu site-urile declasate din cauza ca foloseau pop-upuri agresive pe mobile sau au luat penalizare de cloaking pentru ca se mai "umbla" la trafic noaptea si se facea direct redirect. Site-uri ce faceau pe Franta, Italia si alte piete tari 50-60k pe zi au fost reduse la 15-20k, sau mai rau. Nu vreau sa arunc cu noroi in nimeni, sunt firme mari si e normal sa fie preferate de lume dar, eu consider ca avem un avantaj fata de firmele astea care se joaca cu traficul vostru. Acel avantaj sunt instrumentele de promovare sigure si oferte safe, nu punem antivirusi si alte prostii ce blocheaza browserul. Monetizand cu noi esti sigur ca nu vei fi penalizat din cauza noastra. Majoritatea celor ce lucreaza cu noi au site-uri facute pentru termen lung si stiu sa se pazeasca, sunt constienti de riscurile la care se supun pentru cativa euro in plus pe zi.
Cunosc multi prieteni care lucreaza cu voi de ani buni si nu au mai baga alte reclame desi ar putea, dar au si trafic, isi permit sa tina doar o companie!
 
Statele Unite ale Americii 51747
România 35443
Regatul Unit 19113
Rusia 15951
Germania 9620
Franța 6061
Italia 5039

Din pcate insa nu am reusit sa fac nici macar un evro :)
 
Statele Unite ale Americii 51747
România 35443
Regatul Unit 19113
Rusia 15951
Germania 9620
Franța 6061
Italia 5039

Din pcate insa nu am reusit sa fac nici macar un evro :)
Astea sunt pe luna? sau pe zi?
 
Aproximativ o luna de zile .
spune-mi si ce fel de oferte crezi ca are merge la publicul tau?
Imi pare rau ca nu am reusit sa setez inca ofertele, am avut ceva probleme medical, weekendul asta sper sa termin si sa va dau detalii!
 
Sincer chiar nu imi dau seama , am incercat si cele a voastre si am pus si de la oferte si nic .
Am scos majoritatea si am lasat doar cate un banner cine stie poate se obisnuiesc cu timpul :) .
 
Sincer chiar nu imi dau seama , am incercat si cele a voastre si am pus si de la oferte si nic .
Am scos majoritatea si am lasat doar cate un banner cine stie poate se obisnuiesc cu timpul :) .
trimite-mi pls in privat linkul sa ma uit putin peste. Cred ca e un site pe care vazusem probleme cu modul in care erau asezate bannerele, nu sunt sigur!
 
Este site adult si erau 2 bannere unul langa altul gen 720 la inceput de articol si apoi in widget cate unul 250 /250 .Totusi nu cred ca asta ar fi priblema , nu cred ca am bafta la genul asta de reclame sau cei care intra la mine pe site intra doar cu un singur scop ( relax :) si atat .
 
Salutare tuturor, dupa cum am promis am revenit cu oferte noi CPL In Marketplace pentru Romania. Conversia e relativ usor de facut , userul completeaza un formular si conversia este facuta. Problema e ca apoi sunt sunati pentru confirmarea datelor si daca acestia nu le confirma conversia se anuleaza. Dupa cum am mai explicat, problema e ca nimic nu e confirmat 100% de sponsor pana in jurul datei de 5 a urmatoarei luni deci pana atunci persoanele cei vor sa le promoveze nu vor primi banii. Cel putin la inceput vom face asa. Suntem in data de 24 deci cine vrea sa incerce nu va avea mult de asteptat pana la prima plata!
Tin sa precizez ca si sponsorii sunt constienti ca nu toate conversiile pe care le aducem se transforma in vanzari, unii useri cumpara atunci, altii peste 1-2 luni dupa ce ii mai suna astia de cateva ori dar asta e alta treaba deja, important e ca userul sa confirme ca el a introdus datele acolo, deci, daca aveti trafic bun si lumea din proprie initiativa isi baga datele acolo nu exista risc de anulare a conversiilor, plus ca au si ei un sistem antifrauda intern ce verifica ip-uri si alte detalii de pe unde s-au mai incercat fake lead-uri.
Ofertele disponibile momentan sunt atat pentru publicul feminin cat si pentru cel masculin si promoveaza produse pentru:
- POTENTA ( Male enhancement)
- SLABIT ( pentru femei, plasturi sau creme )
- SLABIT ( pentru barbati, Abdomen plat in 3 saptamani)
- ANTISFORAIT (femei si barbati)
- QUIT SMOKING SOLUTION (Solutie pentru a te lasa de fumat)
- METODA DE EPILAT NEDUREROASA
- CREMA ANTIRID
- CREMA PENTRU VARICE
Voi mai adauga si altele zilele astea, tot pe Romania apoi voi incepe cu celelalte tari de care s-a mai vorbit aici (acolo unde gasim ceva) . Puteti promova aceste produse si cu Facebook ADS. Momentan ofertele sunte deschise numai pentru @AlexH si @leona deoarece cu ei am cazut deacord asupra conditiilor de plata. Daca mai sunt doritori sa le incerce si accepta sa fie platiti atunci can sunt confirmate 100% conversiile de Sponsori ii invit sa imi scrie in privat !
Pentru vizualizarea optima a ofertelor va rog sa le filtrati pe cele din Romania cu ajutorul Butonului "Filters" . Va urez spor la bani!
filters11.png
 
Ma bucur ca ati facut update la oferte pentru a da posibilitatea la toate nisele sa castige bani in plus.
Cat despre conditiile de plata cred ca majoritatea vor fi de acord.
 
Intrebari despre noile oferte:
1. se accepta blank trafic din retele sociale gen facebook? Eu postez undeva pe facebook sau google plus, unde pe facebook in special sunt mobile useri care stim cu totii ca trimite black referer in 60+% din vizite. Se tine cont de unde vine traficul sau tot ce conteaza este ca conversia sa fie valida.
2. Noile oferte sunt valide doar pe romania? Daca sunt disponibile si pe alte tari se poate seta in smart link ca userul din UK sa vada oferta pentru acel produs si nu dus catre un install sau ceva de genul?
 
Cand termin de adaugat ofertele directe pe Romania si celelalte tari voi face si nist
Intrebari despre noile oferte:
1. se accepta blank trafic din retele sociale gen facebook? Eu postez undeva pe facebook sau google plus, unde pe facebook in special sunt mobile useri care stim cu totii ca trimite black referer in 60+% din vizite. Se tine cont de unde vine traficul sau tot ce conteaza este ca conversia sa fie valida.
2. Noile oferte sunt valide doar pe romania? Daca sunt disponibile si pe alte tari se poate seta in smart link ca userul din UK sa vada oferta pentru acel produs si nu dus catre un install sau ceva de genul?
1. Se accepta trafic de oriunde, conversia sa fie valida!
2. Momentan doar Romania, o sa adaug si alte tari si voi face niste categorii speciale in sectiunea Mainstream pentru fiecare tipologie de oferte ca sa puteti promova prin Smartlink si bannere geo.
Daca ai trafic provenient din afara, "by default" va merge in fallback si va primi oferte ADULT optimizate in functie de tara, dispozitiv ,etc. Daca vrei sa ii arati altceva, schimba setarea de fallback. Daca nu vrei sa vada oferte ADULT, adauga o sursa de trafic pe Maintream + categoria cea mai potrivita pe care o gasesti momentan si pune smartlinkul generat de acolo la Fallback
221121.png
 
Loading...
Back
Sus