Telefonul lui Cristiano Ronaldo a reusit din nou o performanta uriasa

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Nici de aceasta data stocul nu a fost suficient de mare.
ZTE Nubia Z11, telefonul la care face reclama Cristiano Ronaldo, a fost pus pentru a 2-a oara la vanzare. Dupa ce primul 'val' a fost epuizat in cateva ore, co-fondatorul companiei, Ni Fei, a spus ca ZTE se va asigura ca vor exista suficiente unitati disponibile la a 2-a vanzare.

4i9ua.jpg

Nu s-a intamplat asta iar stocul a fost din nou epuizat! Din pacate, nu exista informatii despre numarul de unitati vandute. Cei care nu au apucat nici de aceasta data sa-l cumpere se pot inregistra pentru a 3-a vanzare ce va avea loc pe 20 iulie.
344wk6r.jpg


Saptamana viitoare va fi insa disponibila doar varianta cu 4GB de RAM si 64GB memorie interna. Inregistrarile pentru acea vanzare se vor incheia pe 19 iulie.

Z11 are un display de 5.5 inch cu o rezolutie FZD (1080*1920) si este alcatuit in totalitate din metal. Telefonul are jack pentru casti in partea de sus a telefonului si are 2 speakere jos, alaturi de portul USB Type-C. O veste proasta este faptul ca ecranul este protejat cu Gorilla Glass 3, si nu cu ultima versiune (Gorilla Glass 4).

Nubia Z11 vine cu procesor Snapdragon 820 la 2.15GHz. Exista 2 variante in ceea ce priveste memoria - cu 4GB de RAM si 64GB spatiu de stocare si cu 6GB de RAM si 128GB memorie interna. In ambele cazuri, RAM-ul este versiunea LPDDR4 si exista posibilitatea folosirii unui card microSD de pana 128GB.
29w5oxf.jpg

Camera nu iese decat putin in partea din spate si are senzor Sony IMX298 de 16MP, cu stabilizator optic si PDAF. Lentila are o apertura F2.0. Camera frontala este de 8MP si o dimensiune mare a pixelilor, de 1.4μm. Acest lucru inseamna ca pozele vor fi mai luminoase si viteza obturatorului poate fi mai mica ceea ce inseamna mai putina miscare in poze. Apertura este ceva mai slaba, F2.4, insa poate face poze la un unghi larg de 80 de grade.

Bateria Nubia Z11 este de 3.000 mAh iar producatorul sustine ca poate rezista 13.5 ore de browsing, 17.5 ore de citire sau 21 de ore convorbiri. De asemenea, telefonul vine cu "Nubia fast charge 3.0" despre care ZTE spune ca este de 4 ori mai rapid decat timpul mediu de incarcare al telefoanelor. Desigur, versiune de Android este 6.0.1 Marshmallow. Pretul este de aproximativ 376 de dolari.
 
In ziua de astazi oricine isi poate face propria marca de telefoane. Cred ca intentionat au pus la dispozitie numar limitat de telefoane pentru a face publicitate si cererea sa creasca. Credeti ca mai era stire daca ramane unul nevandut? :D
Cum poti avea propria Marca de Smartphone, Tablet, TV
 
Unul dintre cele mai frumoase articole postate pe roforum. :D
Pe blog iti recomand sa adaugi optiuea de subscribe prin e-mail, cea default de la wordpress sau feedburner.. Eu ti-am dat follow peste tot si vezi ca link la instagram nu merge.
 
Unul dintre cele mai frumoase articole postate pe roforum. :D
Pe blog iti recomand sa adaugi optiuea de subscribe prin e-mail, cea default de la wordpress sau feedburner.. Eu ti-am dat follow peste tot si vezi ca link la instagram nu merge.
Multumesc foarte mult ! Am o mare bucurie sa citesc aceste cuvinte ... si promit ca am sa continui in acelas mod .. dar hai sa spun un secret : Voi de aici sunteti cei mai buni si stii de ce ? Ca prin modul de a fii al vostru faceti ca ceilalti sa ridice standardele la tot ! Te felicit pe tine si intreaga echipa RoForum !
 
Loading...
Back
Sus