Telefonul iubitei

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sa spunem ca esti in salon si pertenerul tau de viata si-a uitat langa tine telefonul care abia asteapta sa-l ei si sa spionezi ce este pe acolo.
Ce faci?
Esti tentat sa vezi ce este in el, cu cine vorbeste, etc?
Iti trece macar prin gand acest lucru?

Daca l-ai luat, care a fost motivul tau sa faci asta?
Ai gasit ce cautai?
 
Cred că într-o relaţie se merge pe încredere, încredere şi iar încredere. Controlând telefonul partenerului sau uitându-te în el şi nu neapărat controlândul, nu este neapărat semn de neîncredere, cel puţin aceasta este părerea mea. Eu o fac des cu prietena mea, ea se uită de în telefonul meu.. eu nu am nici un fel de problemă, nu ascund nimic.. pur şi simplu mă face să mă simt mai sigur chiar dacă, atunci când cineva vrea să-ţi ascundă ceva..tot o face. Cum se spune, nu mi-e frică de ce am lângă mine.. şi că suntem cu toţi băieţi şi nu ne-ar păsa că acea tipă are prieten sau nu.
 
Fie ca gasesti sau nu o persoana de incredere, din propria experienta stiu ca nu merita efortul. Personal aleg sa ma bucur de fiecare moment de viata, alaturi de persoana de langa mine. Daca este sa se intample ceva, se va intampla chiar daca verific telefonul.
In momentul cand incepi cu aceste lucruri, uiti sa mai traiesti ppropria viata, sa te bucuri de persoana de langa tine si in unele cazuri chiar acesta este motivul pentru care`l impingi in bratele altcuiva.
Am facut din acestea in tinerete pana intr-o zi cand parca cineva mi-a deschis ochii sa vad ce este important in viata.
Prin `99 eram in IASI si cum coboram de la universitate la vale, opreste in dreptul meu o masia decapotabila cu doi figuranti in ea. Acestia fluiera putin si ii spun prietenii mele ce bine arata si chestii de genul, iar la final spun: Ferice de cel ce te strange in brate.
In mode normal care oricare altul m-as fi enervat rau de tot, dat dupa ce am auzit asta, m-am calmat imediat.
Lasa fraieri sa fluiere, comenteze, ca pe mine ma saruta, ma strange in brate, cu mine se *** si nu cei ei.

In viata e bun sa vezi ce este important si ce nu, pentru a ave ao viata mai frumoasa, fericita.
 
Fie ca gasesti sau nu o persoana de incredere, din propria experienta stiu ca nu merita efortul. Personal aleg sa ma bucur de fiecare moment de viata, alaturi de persoana de langa mine. Daca este sa se intample ceva, se va intampla chiar daca verific telefonul.
In momentul cand incepi cu aceste lucruri, uiti sa mai traiesti ppropria viata, sa te bucuri de persoana de langa tine si in unele cazuri chiar acesta este motivul pentru care`l impingi in bratele altcuiva.
Am facut din acestea in tinerete pana intr-o zi cand parca cineva mi-a deschis ochii sa vad ce este important in viata.
Prin `99 eram in IASI si cum coboram de la universitate la vale, opreste in dreptul meu o masia decapotabila cu doi figuranti in ea. Acestia fluiera putin si ii spun prietenii mele ce bine arata si chestii de genul, iar la final spun: Ferice de cel ce te strange in brate.
In mode normal care oricare altul m-as fi enervat rau de tot, dat dupa ce am auzit asta, m-am calmat imediat.
Lasa fraieri sa fluiere, comenteze, ca pe mine ma saruta, ma strange in brate, cu mine se *** si nu cei ei.

In viata e bun sa vezi ce este important si ce nu, pentru a ave ao viata mai frumoasa, fericita.
Îţi dau multă dreptate, este doar un exemplu să apreciezi ceea ce ai lângă tine fără a ţine cont de cei din jur. Dar crede-mă, în ziua de astăzi, cu fetele şi minţile care le au.. dacă vrei o fată pentru mult timp trebuie să-i deschizi şi ochii.
 
u fetele şi minţile care le au.. dacă vrei o fată pentru mult timp trebuie să-i deschizi şi ochii.
Depun atat efort sa tin ochii larg deschis, concentrare, atentie, etc. Cand mai am timp sa ma bucur de viata?
Crezi ca de stai atent la tot vei schimba cu ceva viitorul?
Imi aduc aminte vorbele la o fosta prietena chiar in ziua cand ne-am intalnit prima oara:
Daca e sa fim impreuna, fie si pentru o zi, atunci vom fi. Nu te stresa prea tare. incearca sa te bucuri de viata.
Desi nu am fost imediat impreuna (dupa 6 luni) in final s-a intamplat si relatia a tinut 1 an si 8 luni.

In viata, pe lumea aceasta orice inceput are si un sfarsit. Daca reusesti sa intelegi asta, atunci vei incerca sa faci calatoria dintre A si B cat mai placuta si de neuitat.
 
Loading...
Back
Sus