Scam Teapa Avalon

kalashbou

Member
Registered
Full Member
Dupa ce mi-a trimis cei 50 euro pp pe site-ul de filme (filme2016.online), i-am aratat cum functioneaza importer-ul de filme si seriale mi-a dat block si a cerut la paypal banii inapoi (primul motiv a fost ca s-a logat cineva pe contul lui si a trimis bani, si am castigat eu case-ul), iar de cateva zile a mai facut un claim ca si-a luat teapa.

User-ul este @Avalon .

Dupa cum puteti vedea site-ul merge, domeniul este la el la fel si fostul backup.
 
Astept un raspuns din partea lui @Avalon sa ofere explicatii.

De asta e bine cand cineva iti face o plata pentru un serviciu sau produs sa scrie motivul si ce cumpara si orice alte datlii in descrierea platii. Pe mine m-a salvat de acesti scameri si urasc de moarte persoanele care fac asa ceva.
Sper sa fie doar o mica neintelegere si sa rezolve, ca de este adevarat va primi ban peste tot unde am acces sau ceva de spus.
Foarte urat.
 
5ba227cbf2de4bb7acad1327d902a9dc.png


Daca user-ul @Avalon nu isi va retrage claim-ul voi posta sursa site-ului public, probabil si importerele scrise de mine.
 
Parca ar fi o avere 50$ de unii trag teapa.
Scrie la paypal un mesaj cu dovada produsului care l-ai vandut si poate primesti banii inapoi. ;)
 
Nu cred ca vrei sa dai dovada ca ai vandut un site cu zeci de filme/seriale cu copyright pe ele...si asta si fara sa platesti taxe la stat :))
 
Dovada ca userul @Avalon a citit acest topic si nu a dorit sa raspunda acuzatiilor.
5373223febfc435e9987ac0acaa26627.png


Acum intelegeti dece am restrictionat accesul la sectiunea MarketPlace? Asta ma face sa inchid de tot aceasta sectiunea pentru ca sunt sigur ca situatii ca acesta vor mai exista destule in viitor si nu vreau sa stric imaginea la comunitate.

@Avalon full ban pe viata.

Sunt trecut printr-o situatie de gen unde am primit cerere de rufund abuziv si stiu cum este. Avantajul meu este ca tin log la absolut orice pentru ca niciodata nu se stie.
Banat si alte doua conturi care le-am gasit aici:
@Maniaq @Ionut C
La fel voi pedepsi pe oricine care face acuze de teapa/scam abuzive fara fond.
 
@kalashbou daca char vrei sa faci ceva, intra pe gazduirejocuri.ro, contacteaza administratorul si spunele ca pe serverul s1-22.gazduirejocuri.ro au un website de file online ilegal, si ei o sa ii inchida toate contul + sterge siteul ;) (Am verificat eu unde este siteul si am si IP daca e nevoie )
 
Mersi, le-am trimis si lor mesaj.

p.s: din cate am aflat Avalon a furat si comunitatea 4metin
 
Eu nu inteleg,odata ce ai dovezi dece nu te duci pe host si le arati ca ti-a tras teapa si iti dau contul cu tot domeniu.
 
Loading...
Back
Sus