Surse de incredere

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Voi ce surse de incredere aveti?
Indiferent de nisa fiecare avem o sursa in care avem incredere, care ne abonam, o vizitam des, chiar copy/paste.
Pe langa numele la sursa as vrea sa stiu dece ati ales acea sursa, ce are in plus fata de restul, etc si o nota de la 1 la 10.

Motivul pentru care am deschis acest topic e ca in ultimul timp avem discuti unde fiecare are o opinie foarte diferita de celalalt. Frumos si ciudat ar fi ca toti sa folosim in procentaj mare aceleasi surse de informare, lucru care arata ca desi citim/auzim acelasi lucru fiecare intelege cu totul altceva.
 
Pe plan profesional te referi?
Orice plan, orice sursa de informa, indiferet la ce o folosesti.
In felul acesta poate face si o lista de incredere sa zic asa.
 
La stiri la cele mai de neincredere surse le pun pe Romania Tv, B1. Pe langa faptul ca ambele au preluat o stire de pe un site de satira, si au expus-o ca fiind reala. Realitatea a mai avut si... nu stiu cum sa-i zic.... inspiratia, de a da la televizor, acea stire virala care umbla pe facebook de cativa ani, cum ca pamantul va fi inghitit de intuneric nu stiu cate luni, din cauza a nu stiu carui fenomen astrologic.
Nu ramane o sursa batuta in cuie, in care sa am deplina siguranta... De obicei verifici in mai multe (de preferat care nu au legatura intre ele), si daca toti spun la fel.. Asa o fi. Oricum eu sunt o persoana foarte greu de manipulat. Nici macar eu nu ma pot convinge sa fac ceva :))
 
Salutari, imi pare bine sa va cunosc si mi se pare un subiect foarte interesant de discutie.
Eu personal am urmatoarele surse, incadrate pe categorii:

Stiri:
Divertisment (filme/seriale/jocuri online):
Tracker:
Mail:

O zi faina sa aveti!
 
Loading...
Back
Sus