[Studiu de caz] MIHAIL GOU a descoperit youtube si Promite 500$

Ce parere ai de campania lui MIHAIL GOU

  • WTF 1998

  • Bravo lui. Va avea succes

  • Sunt invidios ca nu m-am gandit la asa ceva

  • Renunt la chat si platesc cei 50$ pentru cursul avansat

  • Ma dor ochii.

  • Fara cuvinte


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acesta este un studiu de caz si poate o lectie pentru unii dintre noi mari maestri in marketing online si bani online. Reactia multora dintre voi care nu mai traiti in anul 1998 o sa fie de genu [HASHTAG]#wtf[/HASHTAG] . Ce a fumat acest baietas?
In aceste zile aproape toata lumea stie ce este youtube, cum se fac bani cu acesta, cum se promoveaza, etc. Sunt destule tutoriale pe [HASHTAG]#roforum[/HASHTAG] legat de acest subiect.
Aseara am vazut pe facebook in feed-ul meu mai multe postari unde un tip promitea ca face 500$ de la youtube daca urmezi cursul lui de a face bani. Are si curs avansat care costa 50$.

Nu stiu ce impresie aveti voi cand vedeti clipul dar eu prima data am crezut ca acest tip care spune ca traieste bine in thailanda nu a mancat de cateva zile. Nu are nici putere sa vorbeasca. Pentru a vedea care este treaba am urmat pasii de pe site. Clipurile sunt pentru nepotelul meu de 4 ani care si el stie mai multe despre youtube decat ce se prezinta in clip.
0U7q9wh.png

Pe langa prezentarea puerila, lipsa de profesionalism, ideea e buna si lumea pune boticul la astfel de oferte. Inca mai sunt 10% din useri care nu stiu prea multe despre youtube si cand aud ca youtube le ofera 500$ daca investesc 50$, o vor face fara sa se gandeasca.

Pe langa acesti posibili bani incasati, MIHAIL GOU isi face o baza de date pe o nisa care poate aduce foarte multi bani. Pe site iti cere sa pui adresa de e-mail si id de skype.

Chiar daca nimeni nu va cumpara pachetul avansat, multi din curiozitate isi vor pune datele de contact la bataie. In viitor MIHAIL GOU le poate trimite un e-mail cu oferte pe nisa bani online, poate face un grup pe skype cu toti cei interesati unde poate posta oferte, discuta si multe altele.

O idee simpla, nisa pe care mizeaza este prostimea care cred ca orice zboara se mananca. In anul 1998 aceasta campanie ar fi fost o mina de aur, ins ain anul 2015 este chiar de ras. Cel putin asta e pararea mea.
Nu stiu de care sa imi para rau? De MIHAIL GOU care a facut aceasta campanie sau de cei care vor pune botul la campania lui?

Eu cred ca cel putin pe parte colent date de contact va avea succes si ce face dupa asta e treaba lui. Daca aduca si cateva sute de $ atunci e si mai bine.

Voi ce parere aveti?


Acesta este video de prezentare pe facebook

Asa arata postarea pe facebook
1Qb9yZT.png


Cod:
Facebook page
https://www.facebook.com/youtubeplateste?fref=photo
Site
http://www.gou-school.com/
Site unde se afla cursul. Dupa ce pui datele de contact te redirectioneaza catre aceasta pagina:

http://mihailgouyt.wix.com/cursulgratuit#!l-4/c6oa

Aceasta e prima lectie


Pentru cei care vor sa faca bani cu youtube sau in mediul online, aveti grija pe cine ascultati, ce 'cursuri' urmati si daca cineva are trecut pe facebook ca lucreaza la youtube, asta nu inseamna ca este adevarat.

Uite aici o sugestie cum sa faci bani cu youtube.
 
- Bucurati-va de viata deoarece viata este una!
- racorirea marii :))

Tipul e petarda la propriu. Auzi la el "racorirea marii" :))) imi vine sa lesin :)))
 
Mihail Gou ataca iar.
De data asta promite 50 euro pe zi din facebook.
Cod:
http://banidinfacebook.wix.com/acum
Mesajul primit pe e-mail.
cUV84Cz.png


De pe site lui
dKw1aVs.png
[/QUOTE
Mihail Gou ataca iar.
De data asta promite 50 euro pe zi din facebook.
Cod:
http://banidinfacebook.wix.com/acum
Mesajul primit pe e-mail.
cUV84Cz.png


De pe site lui
dKw1aVs.png
Vreti sa stiti de unde castiga acest individ de fapt bani? Nici pe youtube nici pe facebook. Trebuie sa citesti asta http://www.roforum.net/threads/atentie-o-noua-teapa-circula-pe-internet-si-pe-facebook.1154/ O sa apara probabil si cu vreo metoda minune sa castige bani cu yahoo si google
 
Daca cineva crede ca unul care castiga pe net atata de mult incat sta in vacante in nu stiu ce tari, si totusi vrea sa "invete" pe altii, imi pare rau dar sunt prosti cei care pun botul. Cei care fac atat de multi bani, nu invata sau stau de altii. Ei tac si fac cat mai multi bani, pentru ei, cat timp merge metoda.
 
Daca cineva crede ca unul care castiga pe net atata de mult incat sta in vacante in nu stiu ce tari, si totusi vrea sa "invete" pe altii, imi pare rau dar sunt prosti cei care pun botul. Cei care fac atat de multi bani, nu invata sau stau de altii. Ei tac si fac cat mai multi bani, pentru ei, cat timp merge metoda.
Metodele care aduc multi bani sunt vandute atunci cand nu prea mai merg.
Multi stau in Thailanda, India, Africa, etc pentru ca totul este mult mai ieftin decat in Europa. Aparent sunt in vacanta, dar de fapt o ard pe low cost si fac economie. Singura problema este cu biletul de avion care e destul de scump.
 
Multi stau in Thailanda, India, Africa, etc pentru ca totul este mult mai ieftin decat in Europa.

Asta o crezi tu, de ex in Africa mancarea si apa e de zece ori mai scumpa ca la noi si asta daca gasesti, in Thailanda, India mancare e ieftina apa e de proasta calitate, apoi sa te rogi sa te trezesti a doua zi sa nu fi rapit sau mai stiu eu ce, caldura insuportabila noaptea si sa nu mai zic de boli si animale periculoase, dupa parerea mea daca vrei sa faci bani din online si sa si traiesti ieftin Romania este locatia perfecta.
 
Asta o crezi tu, de ex in Africa mancarea si apa e de zece ori mai scumpa ca la noi si asta daca gasesti, in Thailanda, India mancare e ieftina apa e de proasta calitate, apoi sa te rogi sa te trezesti a doua zi sa nu fi rapit sau mai stiu eu ce, caldura insuportabila noaptea si sa nu mai zic de boli si animale periculoase, dupa parerea mea daca vrei sa faci bani din online si sa si traiesti ieftin Romania este locatia perfecta.
Man, am cunoscuti care fac asta de foarte multi ani. Am un prieten (programator) care locuieste in Madagascar intr-o vila pe malul oceanului, o alta prietena in Thailanda are inchiriata o casuta tot asa la marginea plajei. Inca un prieten locuieste cate 3-4 luni pe an in India. Toti mi-au spus ca preturile sunt mult mai mici decat in Europa si sunt foarte multumiti de viata pe care o au acolo. Nu-i rapeste nimeni, nu se imbolnavesc, etc. Cu caldura in India ai dreptate, am fost si eu acolo 1 luna si stiu cum este, cu toate astea e plin de europeni si americani care locuiesc acolo temporar sau definitiv. Depinde foarte mult din ce unghi privesti lucrurile. Daca doresti confort maxim mai bine stai in Romania.
 
Atata timp cat exista piata pentru astfel de "metode simple de facut bani pe net" vor continua sa existe "revolutionari" ... si nu este singurul
 
Loading...
Back
Sus