Spam SPAM prin SMS - 0724740917

whiteandblack

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara
Voi primiți SMS îți de la jegoși asta cu un magazin online?
Îl sun acum să îl întreb ce și cum..
Și îmi spune de ce îl sun la ora asta să îl sun luni că îmi zice el unde m-am abonat....vrăjeală eu am 2 Nr noi care sunt puse doar pe.olx .....deci nu m-am abonat nicăieri
Jegu asta de om extrage cumva sau ia manual Nr de pe.olx și trimite zeci de msje zilnic de pe zeci de numere.
Voi ați primit msje de la.el?
reduceriazi.ro 0724740917
Screenshot_20171130-210520.png
 
Ultima editare:
Este o tehnica folosita de foarte multi. Plus majoritatea celor care culeg date de la utilizatori le vand mai departe.
Sa vezi cum este in UK spamul pe sms si la telefon ca iti este si frica sa mai raspunzi la telefon.
Bagi in blacklist, deschisi topic si pui numarul de telefon la vedere sa-l vada google cat si url de la care a fost trimis.
De asta e lista neagra sa facem o baza de date.
Fata de spamul pe email, aceasta da mai multe rezultate, mai ales daca stii nisa de interes a celor care le trimiti mesajul sms.
 
Eu acum vreo saptamana am primit sms si apeluri de la un numar de usa vreo 5 zile la rand:))) sms-uri insistente cu promotii,etc.Cand am cautat numarul pe net am vazut ca era bagat la spam pe mai multe siteuri.De unde drak a luat numarul meu habar nu am :))) plus ca imi stia si numele ca mesajele incepeau cu ''Dear... Numele meu''.
 
Au ei o metoda de a extrage numerele de mobil exact cum e si cum emailurile,pai frate nu o existat sa nu imi iau un domeniu nou si tac pac in cateva ore si primesti mesaje spam cu fel si fel de oferte de indexare,adauarea domeniului in motoarele de cautare,SEO si alte minuni.
 
Au ei o metoda de a extrage numerele de mobil exact cum e si cum emailurile,pai frate nu o existat sa nu imi iau un domeniu nou si tac pac in cateva ore si primesti mesaje spam cu fel si fel de oferte de indexare,adauarea domeniului in motoarele de cautare,SEO si alte minuni.
Asta primesc si eu pe mail de 3 zile non-stop de cand am inregistrat un domeniu nou... ciudat este ca inainte nu primeam asa ceva ...
 
cand am inregistrat un domeniu nou
Unde ai inregistrat domeniul cel nou?
Unii folosesc scanere speciale pentru domenii noi inregistrate si copie datele de contacta.
 
De pe olx pot sa va iau toate numerele de telefon :))
Se rezolva usor cu reclamatie la dataprotection.
 
Loading...
Back
Sus