Sony Xperia - Nu faceti update la android

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca aveti Sony Xperia nu faceti update la ultima versiune de andoid chiar daca va cere sa-l faceti.
Din cauza schimbarilor din noua versiune de la android, cei de la Sony au fost nevoiti sa elimine optiunea mod STAMINA care facea ca bateria la telefon sa tina mai mult.
Cu toate aplicatiile inchise bateria tine 23 zile, iar cu toate deschise tine undeva la 3 zile.

Toti care au facut update au facut plangeri la Sony pentru ca au eliminat mod STAMINA, iar acestia au anuntat ca le pare rau dar au fost nevoiti sa o faca si ca vor reintroduce aceasta optiunea dupa ce gasesc o solutie de implementare.

Problema este de la google care a introdus o optiunea de salvarea a bateriei in mode default si care nu poate fi oprita. Aceasta optiune dezactiveaza toate aplicatiile din telefon odata ce screen este inchis. Este o solutie buna pentru multi dar nu la fel de buna ca mod STAMINA.

STAMINA intra in conflict cu optiunea de la google de salvare a bateriei asa ca au nevoiti sa o elimine. Asa ca pana Sony gaseste o solutie, nu faceti update la android.

Eu aseara am vazut ca nu mai exista aceasta optiune si am cautat de nebun, pana am gasit anuntul de la sony.
 
Loading...
Back
Sus