Solutie Pop-up pentru Chrome 64

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Dragi Publisheri,

Avem o veste buna pentru voi! Echipa TubeAdvertising a dezvoltat o noua versiune de Pop-up ce va va ajuta sa continuati monetizarea site-urilor voastre folosind reclame de tip Pop-up/ Pop-under fara sa mai fiti sanctionati de Google si blocati in Chrome.
Mai multe detallii despre cum functioneaza scriptul nostru Pop-up/Pop-under/ Late-Pop aveti in sectiunea news a siteului nostru:
https://admin.tubeadvertising.eu/ro/news/7
Nu publicam mai multe detalii aici deoarece cu siguranta in scurt timp ideea noastra va fi copiata si de alte retele si, din motive lesne de inteles, as vrea ca acest lucru sa intarzie cat mai mult cu putinta.
Din cate stiu eu, la momentul actual suntem unicii ce au o solutia functionala, celelalte retele de afiliere inca nu au iesit cu ceva concret, daca cineva stie alta retea de afiliere ce are deja o solutie functionala il rog sa posteze aici, chiar sunt curios!
Traficul Pop-up nu e mort, testam solutia asta de cateva zile si pana acum a fost un adevarat succes, s-au trecut cu bine si verificari de site-uri afectate de coalitia Better ADS cu acest sistem deja implementat. Cu siguranta este o solutie temporara dar, speram sa tina cat mai mult si daca vor aparea schimbari la nivel de control, ne vom adapta cu alte solutii, atat cat vom putea!
MARE RUGAMINTE:
Daca nu ati mai lucrat cu noi pana acum si este prima oara cand va inregistrati, va invit sa completati toate campurile necesare inscrierii, inclusiv cele optionale, vom dori sa stim cine sunteti si daca ati venit de pe forumul asta, caz in care, in dreptul campului "COMPANY" va rog sa specificati RoForum.
Imi cer scuze anticipat pentru aceasta neplacere dar acceptam useri noi numai daca stim cine sunt, ce site-uri detin si intram in contact skype cu ei.
Nu de alta dar, nu am vrea sa se strice treaba inainte sa inceapa.
Inchei acest post prin a va ruga sa cititi cu atentie tot postul din news referitor la solutia asta, aveti acolo informatii importante de care trebuie sa aveti habar. Postul este disponibil atat in limba Engleza cat si in Romana, ca sa il vedeti in limba romana nu trebuie decat sa schimbati limba platformei din partea dreapta / sus

Va salut cu respect, va urez un calduros "SPOR LA CASH" si o "primavara" superba :)
 
@Sebastian E vorba de update-ul Google care blochează toate reclamele.
@TubeAdvertising Nu sunteți primii care fac pop up. Am văzut si de o săptămână sau mai bine reclame pop up pe site-uri de filme si nu aveau probleme cu nimeni.
Ca nu suntem primii care fac pop-up stiam:) nu l-am inventat noi. Primii in schimb care au un pop-up ce trece peste controalele Google, cred ca suntem, sau printre primii, eu personal nu mai stiu nici o retea de afiliere sa aiba ceva ce trece peste controalele lor manuale si algoritmice si crede-ma, suntem in contact cu majoritatea. Inainte de marea lansare a acestui update am vazut o groaza de retele de afiliere ce se bateau cu pumnul in piept ca au rezolvat problema, dupa lansare.. liniste, toti spun ca sunt inca in beta test si curand vor veni cu o solutie.
Eu vorbesc din fapte, avem afiliati ce au testat printre primii, cand era la noi in beta test. Aveau bannere de la alta retea de afiliere foarte cunoscute in Romania si de la noi pop-up, la controlul venit de la Google au fost avertizati referitor la bannere, de pop-up nimic, dupa ce au scos bannerele respective (cu pop-ul inca activat) si au facut cerere de reconsiderare, au trecut cu brio.
Functioneaza, probabil temporar dar, functioneaza!
Inca vezi foarte multe site-uri ce folosesc pop-up pentru ca, probabil nu au fost inca controlate de Google dar, pe viitor, daca folosesc inca scriptul clasic de pop, o sa vezi ca vor scoate tot daca vor sa mai castige cate ceva din advertising.
 
Loading...
Back
Sus