Smartlook

A folosit cineva Smartlook? (https://www.smartlook.com/) Sau ceva asemnator puteti recomanda?
Imi doresc integrarea unui asemenea tool intr-un magazin online. Un feedback pentru asa ceva mi-ar folosi
Multumesc
Pare interesant ce zice! Văd că oferă și variantă free ( Visitors per month 2.000) . Adaugă-l pe un site auxiliar sau subdomeniu și joacă-te nițel cu el. Intri cu alt browser și faci anumite acțiuni pe site și apoi urmărești în cont ce anume s-a înregistrat/dacă s-a înregistrat sau dacă există date eronate(gen nu vede o anumită acțiune pe care ai făcut-o dar nu e contorizată)

PS: Ceea ce a prezentat colegul nostru e mină de aur pentru cei cu site-urile la început și puțin trafic. Aveți ocazia să vedeți exact acei puțini utilizatori care vă vin ce anume fac sau ce se întâmplă de ies repede și e bounce rate mare :)

PPS: Tocmai l-am adăugat pe un site cu puțini unici pe zi. Înregistrarea și implementarea se face foarte ușor. Am băgat doar email și parola și mi-a generat automat codul de implementat pe site între <head></head>
 
Multumesc @Naruto9 . Tocmai ca am vazut variantele lor de pricing am deschis acest topic. Varianta free nu se aplica la ceea ce vreau eu. Speram ca l-a folosit cineva, inainte de a da bani. Am descoperit acest tool din plezneala - promovare platita pe facebook. Am citit in documentatia lor - au deja creat modul pentru platforma de ecommerce la care imi trebuie.
 
Multumesc @Naruto9 . Tocmai ca am vazut variantele lor de pricing am deschis acest topic. Varianta free nu se aplica la ceea ce vreau eu. Speram ca l-a folosit cineva, inainte de a da bani. Am descoperit acest tool din plezneala - promovare platita pe facebook. Am citit in documentatia lor - au deja creat modul pentru platforma de ecommerce la care imi trebuie.
Să știi că se merită. Vezi exact unde dă click userul și ce anume face pe site-ul tău. Și de asemenea cum îi este afișată pagina. De exemplu, eu aveam creată o pagină intermediată între posturi și video și observ în majoritatea testelor că css-ul se încarcă după ce e pagina încărcată complet..și durează puțin - timp în care se vede aiurea
Părerea mea e să bagi varianta free pe acel site de ecommerce și îți faci o idee în cei 2k pe care-i ai gratuit!

PS: AI detalii la fiecare recorder despre țara userului, device, sistem de operare, browser, rezoluție,ip
+ timp petrecut pe site , numărul de pagini vizitate în timpul sesiunii și referalul și cel mai important video cu acțiunile lui
Recomand să muți pe 0.5 la speed pentru a avea timp să vezi mai bine detaliile
 
Nu stiu daca e tocmai ce ai tu nevoie dar ca si alternativa iti pot sugera hotjar.
Aparent, iti ofera si posibilitatea de a-l testa gratuit.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus