Sloganuri ciudate folosite de candidații la primarie in 2016

Cred ca trebuie sa mai lucrezi putin la video. Titlu e bun, atrage curiosii dar cand ajungi nu prea vezi mare lucru.
In rest pare a fi bine.
Cat depre mesajele acestora, uneori ma intreb ce a fost in capul celor care au venit cu aceste idei de mesaje.
 
Mao facut sa rad. Sunt unele imagini de rasul curcii. Arata cat sunt de prosti impreuna cu echipa lor de marketing. Din partea mea candideze cine a vrea, ca eu oricum nu votez. Niciodata nu am sa votez Hoti, handicapati si .... Nu are rost sa zic.
 
partea mea candideze cine a vrea, ca eu oricum nu votez.
Este cea mai mare prostie sa nu votezi. Multi intelegeti ca de mergeti la vot trebuie sa algeti un candidat, dar nu este asa. Cand ajungeti acolo va anulati votul punand stampila pe 2 sau 3 candidati si asa se anuleaza.
In felul acesta sunteti contorizati ca ati votat si faceti mai greu ca altii sa voteze in numele vostru.

Arata cat sunt de prosti impreuna cu echipa lor de marketing
Ce marketing? Nici nu stiu ce-i ala iar seful de campanie e unul care abia stie cat face 2:2.
Vad incercari pe social media si ma apuca rasul la metodele lor de promovare, texte, atacuri la persoana, troli platit sa voteze sau sa comenteze dupa cum spune candidatul.
Ce este straniu e faptul ca acesti candidati isi fac planurile dupa aceste campanii de rahat cu oameni platit si apoi la final se intreaba dece nu au castigat.
 
Ai si dreptate la faza cu buletinu de vot. Dar Alex la noi voteaza Mortii, chiar crezi ca 1000-2000 sau cati or fi sa puna gresit stanta pe buletinu de vot face ceva?
Acesti HOTI din parlamentul Romaniei , primarii etc oricum fac invartelile cum vor ei. Cand gresesc si nu castiga incep sa se bata intre ei ca nu au facut mai rau.
Sa dat si legea ca nu au voie sa dea pixuri, galeti etc etc si deja cei de la PSD au inceput sa imparta. Unde e legea acuma ca fac puscarie daca fac asa ceva? E nula in fata lor. Ei au dat-o doar sa dea bine cica in fata oamenilor pe cand e Zero.
Asa ca nici nu ma obosesc sa ma duc la votare si bine ar face daca toata Romania ar face asa ceva. Dar oamenii sunt prea Prosti si Creduli cand li se da un pix sau 100 lei sau li se promite marea cu sarea. Din 89 incoace tot asa ii da degeaba.
 
Dar Alex la noi voteaza Mortii, chiar crezi ca 1000-2000 sau cati or fi sa puna gresit stanta pe buletinu de vot face ceva?
Pe asta si miseaza toti candidatii si daca iti amintesti a fost si tactica lui basescu la al doilea mandat pentru a castiga.

Parerea mea este sa mergi si sa iti spui opinia indiferet care este ea.
La nationale votezi cu partidul ca nu ai ce face, dar la locale votezi cu omul, indiferent din ce partid este, fie ca iti place acel partid sau nu.
Asa au ajuns la putere toti cretinii din cauza nepasarii noastre, din cauza ca nimeni nu se ridica.

Desi pare usor si multi spun ca ar trebui sa facem ceva, trebuie sa te gandesti ca nu suntem in stare sa facem o mica retea de site-uri sa ne ajutam reciproc. Dar sa ne ridicam, sa sustinem 5-10 ani o persoana pentru o sansa in politica nici gand de izbanda.
..
La nivel mondial este campanie sa te faca sa gandesti ca este nesemnificativ, ca orice ai face nu vei schimba nimic. Dar totul este o minciuna, ca de ar fi asa, atunnci nu s-ar mai cheltui milliarde de euro sa te convinga sa se ascunda de tine in afacerile lor.

Dar na... e alegerea ta si trebuie sa o respect pentru ca asa fac oamenii civilizati. :D :p
 
Loading...
Back
Sus