Situatie ciudata la backlink

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
As vrea sa stiu daca a mai patit cineva acest lucru.
De cateva luni aduc backlink la un site, toate naturale, facute pe nisa, etc. Faza era ca atunci cand verificam daca au fost luate in cosiderare, vedeam ca majoritatea erau omise.
Am inceput sa investighez mai mult situatia, plus facut test pe alt domeniu, la care am adus backlink de pe aceleasi surse.
La domeniu 1 google si sistemele de monitorizare iau in considerare doar link din articole. Orice alt link in alta pozitie pe site, nu este luat in considerare.
La domeniul 2 ce de test, sunt luate in cosiderare toate.

Personal nu am mai intalnit asa ceva pana acum.

Discutia este despre aceasta situatie si nu voi face public numele la domeniu.
 
Si eu am adus un backlink acum 2-3 saptamani si nici acum nu este vazut.
Nu este vorba ca nu este vazut, ci la un domeniu vede doar cele care sunt in articole si nu in sidebar, forum post, semnaturi, profil si alte pozitii pe un site.
 
Probabil nu le-a indexat încă
Nu cred ca asta e problema.
Link x facut acum 4 luni nu este indexat, iar lin Y facut acum 2 saptamani in articol este indexat.
Plus la domeniu 2 de test sunt indexate 95% din ele si repede.
 
Sincer, nu am întâlnit ce zici tu. Eu unul evit linkurile din sidebar, tu știi mai bine cat de relevante sunt.
 
In sidebar a fost ca exemplu ca nici eu nu aduc backlink pe aceasta pozitie.
Ideea Este CA doar recomandarea I'ln articol sunt luate in considerare si asta mi se pare ciudat. De asta am facut teste pe Al domeniu unde sunt luate in cobsiderare toate pozitiile.
 
Loading...
Back
Sus