Site video upload care plateste pe vizionari

Uneori pe Chrome nu merge, alteori trebuie sa dezactivezi adblock-ul..
 
daca nu merge in chrome din prima, dai un refresh ! La mine cam asa merge !
 
Oare pe ce site-uri apar prima data serialele de le iau astia si le imprastie peste tot,eu cel putin astept sa apara pe un site dupa aia dau copy paste,dar site-ul zero ca sa ii spun asa care ar fi?sper ca se intelege ce am vrut sa scriu,inca nu mi-am baut cafeaua ;;)
 
Filmele/serialele apar pe site-uri de torrente GEN thepiratebay.org
De acolo se trag apoi se urca pe siteurile gen netu.tv, openload,etc si se pun pe site.

Ori varianta usoara cum fac multi, vad codul sursa la film pe alt site, copiaza codurile iframe de la playere si le pun pe site-ul lor. Varianta lenesilor si neprofitabila.
 
Filmele/serialele apar pe site-uri de torrente GEN thepiratebay.org
De acolo se trag apoi se urca pe siteurile gen netu.tv, openload,etc si se pun pe site.

Ori varianta usoara cum fac multi, vad codul sursa la film pe alt site, copiaza codurile iframe de la playere si le pun pe site-ul lor. Varianta lenesilor si neprofitabila.
Varianta a 2-a o mai fac si eu doar ca iau doar linkul apoi prin remote upload le pun la mine in cont dupa pun iframe-ul la mine pe "site" :D sunt cam 1/2 lenes si neprofitabil :p
 
Salutare.
Care site din cele folosite de voi .. ofera cea mai buna calitate la film.
Adica da pui un BluRay sa fie BluRay ..nu mkv.mp4 , ( daca exista)
Momentan folosesc netu.tv si openload , dar nu sunt multumit claritatea filmului ...
Multumesc
 
Adica da pui un BluRay sa fie BluRay ..nu mkv.mp4
Nu exista. Toti convertesc pe baza de spatiu si nu calitate. Openload chiar daca urci un film de 20Gb, ti-l face de 1.3Gb, pentru a salva spatiu pe disk.
Daca vrei neaparat asa, atunci iti faci propriul server.
 
Salutare.
Care site din cele folosite de voi .. ofera cea mai buna calitate la film.
Adica da pui un BluRay sa fie BluRay ..nu mkv.mp4 , ( daca exista)
Momentan folosesc netu.tv si openload , dar nu sunt multumit claritatea filmului ...
Multumesc
Raptu tine ca de cat la calitate si are optiunea in player in functie de calitate si am vazut ca cele mkv (Full HD) le lasa .mkv si il converteste si la cele sub HD (720) .480 parca. 360p pentru a alege in player calitatea !

Dar nu prea plateste bine - openload is the king ! :p
 
am vazut ca cele mkv (Full HD) le lasa .mkv
mkv simplu nu merge corect in html5 sau flashplayer. Are imagine dar in multe cazuri nu are sunet, asa ca trebuie convertit cu niste setari speciale care ii permite sa fie rulat in browser direct chiar si fara player.
Pentru cei care isi convertez singuri filmele sau isi adauga hardsub, daca au optiunea Optimizare Browser sa o foloseasca.
Scriptul de aici face asta Script automat de adaugare subtitrare pe filme
 
mkv simplu nu merge corect in html5 sau flashplayer. Are imagine dar in multe cazuri nu are sunet, asa ca trebuie convertit cu niste setari speciale care ii permite sa fie rulat in browser direct chiar si fara player.
Pentru cei care isi convertez singuri filmele sau isi adauga hardsub, daca au optiunea Optimizare Browser sa o foloseasca.
Scriptul de aici face asta Script automat de adaugare subtitrare pe filme

Da, stiu ca nu este la fel ca cel original, dar este ceva in plus fata de openload care poate oferi o calitate echivalenta cu un HD tras de par !
 
openload care poate oferi o calitate echivalenta cu un HD tras de par
Asta din cauza ca foloseste un -crf cu valoare mare, pentru a salva spatiu. Orice -crf sub 23-28 scoate un fisier foarte mare.
 
Salut, cei de la openload baga si trailerele in categoria copyright?
Da, daca sunt raportate !
Dar sunt sterse mai rar, decat filmele, fiindca cei care se ocupa de gasirea materialelor copyrightatese cauta mai mult filmul, nu poze sau trailer !
 
Mie mi-au fost sterse si trailere. Asa candeam atunci ca pun trailere si se fac vizionari din alea. Si cand am vazut am renuntat si am trecut pe fostul videomega.
 
Openload a sters filme fara sa ma anunte, asa cum o facea prin mail, voua vi s-a intamplat ?
 
Loading...
Back
Sus