Site-uri penalizate google - sfaturi de evitare

Cred44

Active Member
Registered
Full Member
Salut
Va rog, voi cum faceti sa nu mai aveti site-uri penalizate de catre google? Pentru mine asta a devenit un cosmar deja. In ultima jumatate de an am avut 3 siteuri penalizate si nu stiu cum sa evit cat mai mult asta, in situatia in care imi fac curaj si incep altul.
Multumesc
 
1. In primul rand acele reclame care duc userii in eroare. Am postat de cateva ori pe forum despre asta.
2. Incerc sa folosesc surse externe pentru poze sau video doar facebook, blogger, tumblr, blogger, etc. Multi cand cauta pe google o imagine nu se uita pe ce site este.
3. Thema folosita, care uneori poate avea coduri ascunse sau incarca de pe surse din blacklist.
4. Unele theme arata bine dar sunt realizate ciudat si dupa noile reguli google vei fi penalizat. Patit eu cu o thema super misto, care eram acuzat de google ca incarc continut sau coduri ascuns si care ar putea dauna userilor.
5. Din experienta mea am vazut ca un site in google webmaster va primi mai repede o sanctiune pentru absolut orice decat un site care nu este in google webmaster. In acelasi timp este mai usor sa scoti sanctiunea unui site daca este in google webmaster. Acum webmasterul alege ce este mai bine pentru el.

Daca nu poti da aici link la site, sa imi dai in privat si poate gasesc ce nu este ok.
Poti scana site cu sucuri si apoi le trimiti rezultatul.
https://sitecheck.sucuri.net//
 
Loading...
Back
Sus