Site romanesc inchis de autoritati

Adrian Adrian

Active Member
Registered
Full Member
Buna seara!

Stiati ca site-ul livetvonline(dot)ro a fost inchis recent de autoritati? Din cate vad cereau si bani si aveau si domeniu pe Ro.

Ce parere aveti legat de asta?
 
Buna seara!

Stiati ca site-ul livetvonline(dot)ro a fost inchis recent de autoritati? Din cate vad cereau si bani si aveau si domeniu pe Ro.

Ce parere aveti legat de asta?
A fost închis tocmai că cereau bani, abonament mai exact. Sunt destule site-uri de filme și seriale .ro și nu sunt închise. Atâta timp cât nu pui plata la episod/abonament și nici măcar buton de donate(se poate interpreta) nu ai probleme în 95% din cazuri. În cel mai nefericit caz primești înștiințare și închizi site-ul(te conformezi). După întâmpările cu serialepenet și vplay, mă miră faptul că cineva a fost atât de ”prost” încât să ceară bani de abonament.
 
990 nu cerea...
poate nu cereau bani, dar nu cumva hostau ei acele filme/seriale? Bănuiesc că nu preluau embed de pe openload. Și aici e o diferență(una e să ai tu host propriu și alta e să oferi embed de pe youtube)
exemplu de site => tvhub.ro și ca el mai sunt o grămadă
 
poate nu cereau bani, dar nu cumva hostau ei acele filme/seriale? Bănuiesc că nu preluau embed de pe openload. Și aici e o diferență(una e să ai tu host propriu și alta e să oferi embed de pe youtube)
Nu hostau nimic, tot embed foloseau si ei, fastupload, etc..
Problema la ei a fost ca erau cei mai mari din Romania..

Later edit:
Aveau oamenii ceva aparatura :))

Mai multe informatii:
Cod:
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/polic-ia-a-inchis-un-site-care-pirata-emisiuni-romanec-ti-de-televiziune-prejudiciu-de-peste-320000-euro.html
 
Ultima editare:
Nu hostau nimic, tot embed foloseau si ei, fastupload, etc..
Problema la ei a fost ca erau cei mai mari din Romania..
Ceva e ciudat oricum. Dacă vorbim de piraterie masiv as spune ca filelist ocupa locul 1 la noi, au domeniu .ro și cu toate astea nu sunt închiși. Mă gândesc ca au făcut ceva cei de la 990 de i-au inchis.
Ca și conținut piratat nu cred ca se compara 990 cu filelist
 
Ceva e ciudat oricum. Dacă vorbim de piraterie masiv as spune ca filelist ocupa locul 1 la noi, au domeniu .ro și cu toate astea nu sunt închiși. Mă gândesc ca au făcut ceva cei de la 990 de i-au inchis.
Ca și conținut piratat nu cred ca se compara 990 cu filelist
Filelist are pe cineva nr 1 in spate, nu se trece peste cuvantul lui nicaieri mane daia nu i-au inchis pana acum :D
 
Loading...
Back
Sus