Shadow Web unde o persoana este ucisa la fiecare ora

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ce este Shadow Web?
Nu este deep net unde se desfasoara activitati ilegale. Pe wikipedia nu am gasit o descriere completa asa ca o voi incerca sa explic in cateva cuvinte.
Shadow Web este locul ascuns pe net unde oamenii cu placeri tampite si nu numai, se aduna si pun in executie departe de ochii lumii lucruri care nici in filmele de groaza nu le vezi. De la oamenii care se vand canibalilor pentru a fi mancati, vampiri, ucigasi si pana la cei care o fac cu cadavre.

Orice este rau la puterea 100000 gasesti pe Shadow Web.

Am gasit pe net un articol unde un tip povesteste experienta lui pe Shadow Web. Daca nu sunteti tari va rog nu cititi mai jos. Este rau de tot.

[HIDE-POSTS=1]
Dupa ce a intrat pe Shadow Web, a ajuns pe un site unde era un webcam cu chat. Este gratis sa vizionezi dar trebuie sa platesti daca vrei sa fii regizor. Adica sa comanzi ce se intampla dincolo de camera web.
Apare un tip de culoare in fata la web si dupa scurt timp aduce o fata cu forta care cu siguranta a fost rapita si sta de ceva timp in captivitate.
Imediat ce este adusa si legat de scaun, un tip dintre cei care se uita, plateste si devine regizor. Incepe prin a cere sa fie batuta rau de tot, sufocata si apoi ucisa. La cateva secunde se razgandeste si spune sa nu o omoare. Dupa cateva minute spune sa ii scoata ochii si dupa asta s ao omoare.
Totul se termina in strigatele de durere ale fetei care in final moare.
La final adminul tasteaza:
Show-ul reincepe peste o ora.
Deci la fiecare ora o persoana este ucisa de cineva care sta in spatele unui calculator.
Unde s-a ajuns si ma intreb cum putem fi in stare de asa ceva. La fel ma intreb cum de politia nu face nimic, cand toata lumea stie de Shadow Web, cum se acceseaza, etc.
Sursa:

Cod:
http://www.reddit.com/r/nosleep/comments/1wwioc/a_warning_to_those_thinking_about_accessing_the/
[/HIDE-POSTS]

Tu ai accesa Shadow Web si daca raspunsul este DA, de ce ai face asta?
Sa spunem ca ai ajuns acolo, ai accesa si adoua oara?
Ai raporta la politie cele vazute acolo?
 
Esti sigur ca nu este totul regizat (ma refer la faza cu scos ochii si omoratul)?
 
Esti sigur ca nu este totul regizat (ma refer la faza cu scos ochii si omoratul)?
Din pacate nu este fake. Este regizat pe bune de cel care plateste. As vrea sa fie un fake, dar nu este.
Ce am scris mai sus este doar un exemplu. Poti cauta pe net sa vezi ce se intampla cu adevarat pe Shadow Web.
sau facut cateva filme pe tema asta si unele seriale de genul CSI au inceput sa aduca in discutie ce se intampla acolo. Cred ca ultimul episod din CSI Cyber a discutat despre Shadow Web.
 
Da, episodul 2 din CSI Cyber a fost cam pe acelasi subiect. Nu as intra pe un astfel de site, am vazut destule pe 4chan/b ca sa stiu ca nu mai avem sperante... si recomand amatorilor sa stea departe. Iar sunatul la 112 nu ar face nici cea mai mica diferenta.
 
Da, episodul 2 din CSI Cyber a fost cam pe acelasi subiect. Nu as intra pe un astfel de site, am vazut destule pe 4chan/b ca sa stiu ca nu mai avem sperante... si recomand amatorilor sa stea departe. Iar sunatul la 112 nu ar face nici cea mai mica diferenta.
Mai ales in romania, care nu stiu macar de 4chan, de Shadow Web nici nu mai discutam. plus ti-ar lua 10 zile sa le explici ce este, ce se face, cum se ajunge si la final te aresteaza ca sustii astfel de activitati.

E ca atunci cand mergi la posta sau banca sa scoti banii din adsense pe WU. Trebuie sa explici 2 ore lu doamna de la ghiseu de ce google iti trimite tie bani. :D
 
Din pacate nu este fake. Este regizat pe bune de cel care plateste. As vrea sa fie un fake, dar nu este.
Ce am scris mai sus este doar un exemplu. Poti cauta pe net sa vezi ce se intampla cu adevarat pe Shadow Web.
sau facut cateva filme pe tema asta si unele seriale de genul CSI au inceput sa aduca in discutie ce se intampla acolo. Cred ca ultimul episod din CSI Cyber a discutat despre Shadow Web.
Nasoala treaba :(
Cam ce sume se platesc?
 
nu prea mari. Din ce am vazut in acel articol cam 500$
Nasoala treaba :(
Cam ce sume se platesc?
 
Omg cat de bolnav sa fi ca sa torturezi/omori pe cineva si sa te vinzi pe 500$?
 
Omg cat de bolnav sa fi ca sa torturezi/omori pe cineva si sa te vinzi pe 500$?
Faza este ca exemplu de mai sus e nimic toata cu ce se intampla pe acolo. Traim intr-o lume nebuna rau de tot.
 
E ca atunci cand mergi la posta sau banca sa scoti banii din adsense pe WU. Trebuie sa explici 2 ore lu doamna de la ghiseu de ce google iti trimite tie bani. :D
"Sunt om de afaceri. Daca aveti mai multe intrebari, sunati la Google. Nu e treaba mea sa va explic de ce primesc acei bani." nu functioneaza?

Ontopic: Nu as intra. Nu imi creeaza placere astfel de activitati...
 
Loading...
Back
Sus