Setarea manuala de pauza de publicitate aduce venituri mai mari?!

remussik

Member
Registered
Full Member
Nu am experienta pe youtube , dar sunt afiliat deja cu o retea de publicitate. Ce am observat astazi din intamplare mi-a atras atentia, am vazut ca poti sa setezi timpii cand o campanie publicitara poate sa apara in video urcat. Interesant e faptul ca il setezi cum vrei si poate sa apara de mai multe ori. Intrebarea mea e : daca am setat de 3 ori sa apara publicitatea in video , ar putea sa-mi creasca incasarile in mod normal de 3 ori? (asta in cazul in care vizitatorul urmareste pana la final, si ma refer la conversia anunturilor de acest tip)
Stiu ca nu e indicat sa pui atata publicitate , ca ar putea deranja persoanele care se uita, dar daca sunt setate cu atentie cand trebuie in momentele cheie ar fi ceva.
publi.png
 
Depinde de video, lungime, nisa, etc. Daca nisa e buna poti avea cpm bun .
Eu pun in general la mijloc la un video de 5 minute, la cel de 10 minute doua .

Nu pun nici prea multe ca poate deveni stresant si nu folosesc la fiecare video acelasi sistem.
Daca video este ceva viral care va fi vizionat pana la final in proportie de 90%+ atunci poti baga cate vrei.
 
Am inteles...o sa folosesc si eu pe o nisa interesanta , pe un cpm bun , sunt curios ce iese , folosesc 2 in primele 5 minute , oricum am setat ca la inceput sa fie reclama , daca mai setez una la 3-4 minute nu cred ca se simte, avand in vedere ca un video tine 10-15 min si am mult trafic mobil
 
De retinut este ca nu mereu youtube afiseaza reclamele cand sunt setate. In functie de trafic acestea apar cam 40%.
o sa folosesc si eu pe o nisa interesanta , pe un cpm bun
De retinut ca pe fiecare tara, locatie este cu totul altceva ''interesant''.
 
cand am spus nisa interesanta ma refeream la tipul asta de trafic, cpm. Momentan traficul e mic, dar avand in vedere ca sunt la inceput e binisor....statisticile sunt pe 16.08.2016
cpm.png
 
Loading...
Back
Sus