Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Se merita investitia intr-un website de filme ?

Discuție în 'Webdesign' creată de Marian Mitea, 5 Apr 2018.

1. Marian Mitea

Marian Mitea Member Registered

Aprecieri primite:
    6
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $151,02
    Buna ziua,
    Am vazut ca sunt o multime de persoane care vand site-uri de filme, theme pentru site uri de filme, etc. Merita sa mai investesti intr-un asemenea site pentru a scoate ceva profit ? Personal ma bate gandul sa ma apuc de unul sau chiar sa-l cumpar gata facut.

Bugetul pe care vreau sa-l investesc este undeva la 1000 lei.

Publicitate

Oprisan Alina apreciază asta.
  2. yepuras
    Curious

yepuras Well-Known Member VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    514
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.055,90
    Depinde de fiecare , dar trebuie sa stii ca nu totul se termina la cei 1000 de roni investiti si ca imediat te apuci de facut bani .
    Trebuie sa devii cum bine spune gasca pe Telegram , zombi , sa urmaresti ce apare , sa fii cu posturile la zi , sa urci pe cuvinte cheie bune si inca multe altele care ar trebui scrise .
    In mare se poate spune ca se merita daca iti asumi riscul insa este foarte mult de munca ca dealrfel pe oric alta nisa .
    Sa nu cumva sa crezi ca ai dat o mie de roni si deja ai o vaca de muls care iti va face bani pe termen nelimitat , pur si simplu deabea de acolo incepe munca ta asidua .
    Totusi cred ca la bugetul tau de 250 de euro aproximativ vei putea lua un site care deja este cat de cat stabil si vei putea continua sa postezi in mod regulat ca sa il sustii si in acelasi timp sa incerci sa-l ridici .

Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.
  3. crystygye

crystygye Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    248
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $428,31
    In opinia mea, nu se merita investit nici macar 1 leu in nisa de filme (exceptand domeniul si hostul).
    Se merita sa faci, sa ai rabdare si sa faci numai profit fara alte investitii.

Avem perioade pe nisa de filme care ne scade traficul 50% sau mai mult fara motiv sau doar ca lumea s-a intors la munca/scoala. Eu nu as investii intr-o nisa care este ilegala si mereu se intampla ceva cu google iar traficul cel mai mult este iarna.

Daca chiar vrei sa investesti, investeste suma aia in cateva backlinkuri cu autoritate ridicata, si vei ridica orice site pe orice nisa. Macar ridici in rank ceva legal si la care nu iti faci griji ca maine poate sa dispara din 1000 de motive.

Oprisan Alina, heimdall și yepuras apreciază asta.
  4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    8.820
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $9.626,77
    Dacă ești pregătit sa muncești foarte mult, cam 20 ore pe zi, noapte de noapte pierduta, când gândești sau respiri sa foe doar site de filme, atunci poți începe.
    Cum nu prea se știe ce a făcut x cu site lui, recomand sa faci totul de la zero și îți trebuie doar bani de domeniu și host. Cauta pe forum topicul 8 GB ram.

Sunt useri aici care din filme online câștigă și 20K€ pe luna, dar muncesc ca berila și le-a trebuit ceva timp sa apară sus.

Oprisan Alina și Marian Mitea apreciază asta.
  5. Marian Mitea

Marian Mitea Member Registered

Aprecieri primite:
    6
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $151,02
    Salut Alex,
    Multumesc pentru raspuns si pentru sfaturi. Incep sa ma gandesc tot mai mult sa incep unul de la zero. Cred ca este cel mai sigur asa.

6. fizkode B

fizkode B Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    101
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $165,54
    1.000 lei nu iti ajunge, asta iti spun pe propia experienta, in plus nu se stie cat o sa fi in poziti chiar daca il ridici pe anumite cuvinte cheie

Oprisan Alina și CiNiK apreciază asta.
  7. Mihai Chivu

Mihai Chivu Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    94
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $169,77
    Dupa parerea mea se merita. EU am un castig constant cu 2 siteuri cu trafic relativ micut. 7000 - 2000.
    Castigul este undeva la 200 usd pe luna.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Radio Roforum.net
Încărcare...
: filme, site

Distribuie pagina asta