Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Schimba MD5 pentru reupload youtube video

Discuție în 'Youtube' creată de AlexH, 7 Iul 2017.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    5.681
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $6.526,12
    Au fost cateva topicuri unde se intreba cum se poate face reupload la video pe youtube fara sa primesti atentionare automata pentru drepturile de autor.
    Metoda se numeste Change MD5 sum .
    Sunt multe programe online care fac asta si majoritatea sunt vazute de sistemele de securitate ca virus. E recomandat sa faceti o copie de siguranta la video care vreti sa schimbati MD5 pentru ca e este posibil sa corupa fisierul.

Cod:
    http://www.mediafire.com/file/dj0hev902k49xkb/MD5Changer_SourceCode%28VB.NET%29.zip
    Conform virustotal contine cativa virusi.
    Daca aveti cont pe site de mai jos poate dati share si aici
    Cod:
    https://www.cpaelites.com/Thread-MASS-MD5-Hash-Changer
    Am testat acesta dar nu functioneaza din cate vad
    Cod:
    http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/Rain-MD5-Hasher.shtml

Pentru linux se pare ca este aceasta comanda
    Cod:
    echo 0 >> fisier.mp4
    Pentru mass change ar trebui sa fie asta:
    Cod:
    echo 0 >> /home/user/dir/*
    Cod:
    find /home/user/files/ -type f -name "*.mp4" -execdir sh -c 'echo 0 >> "{}"' \;
    Cineva care se pricepe mai bine poate oferi o solutie mai buna la aceasta problema.

Publicitate

Oprisan Alina și italiavore apreciază asta.
  2. Shtrumphu
    Thinking

Shtrumphu Active Member SEO Expert Registered Freelancer

Aprecieri primite:
    271
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $1.275,35
    Nu stiu daca mai merge, cine doreste, poate incerca si sa puna videoclipul in oglinda, de exemplu, in Camtasia:

am vazut multe filme asa pe YouTube. Se mai poate pune si o melodie pe fundal, sunet slab, doar pentru a incerca sa insele content id.

Publicitate

cnusi, Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.
  3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    5.681
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $6.526,12
    Testat varianta de mai sus + adaugat o imagine peste si tot primesc notificare. Nu am schimbat audio, care este primul folosit la identificare.

Oprisan Alina apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...
: youtube, MD5, reupload

Distribuie pagina asta