[Scam]Bitcoin cloud mining

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Noaptea trecuta mi-a aparut o reclama pe facebook la un serviciu de cloud mining si cum sunt curios de fire am intrat.
Stiti bine ca nu sunt pro cloud mining dar stiu ca sunt persoane interesate. De la ora 3 dimineata si pana acum 8.10 am facut suma de mai jos, lasand browserul deschis. Nu rupe cpu, chiar nu-l simte fata de cat foloseste normal chrome la mine, poate diferanta este undeva la 5% cpu.
btc cloud mining.png

Conform preev am facut fabuloasa suma de 0.82$, dar cum nu consuma multe resurse poate ramane deschis toata ziua. Retragerea minima este de Min 0.0005 BTC.
Nu recomand sa folositi adresa bitcoin unde aveti bani. Faceti una noua sau puteti folosi localbitcoins pentru ca o sa va vina mai usor la vandut.

Daca vreti sa incercati acest cloud mining click aici sa va inregistrati.

Au si dovezi de plata.
btc cloud mining-dovezi.png
 
si pentru a scoate banii, cum procedez... sunt nou nu ma pricep la astea.... un pic de ajutor mi-ar prinde bine.... Multumesc!
 
vad ca trebuie sa stai neaparat cu fereastra deschisa pe siteul lor ca sa iti contorizeze bitcoinii.
 
Dai retragere și se vor duce în wallet la tine.
Pare scam la prima vedere. Aproape că nici nu folosește resursele pc-ului/laptopului. Am pus pe opera(doar el si nimic altceva) și am un consum de 3,1% - 5% la procesor și 170 MB la RAM ceea ce e super puțin
 
Pare scam la prima vedere. Aproape că nici nu folosește resursele pc-ului/laptopului. Am pus pe opera(doar el si nimic altceva) și am un consum de 3,1% - 5% la procesor și 170 MB la RAM ceea ce e super puțin
si un site de acest gen ar trebui sa aibe ssl. asta nu are. suspect.
 
Și ciudat e că pe site la nivelul 1.0 apare că faci pe zi 0.00015 btc care acum înseamnă apoape 2$. Păi îmi cumpăr 100 vps de la ovh cu 3$ pe lună(300$) și fac 100 de adrese btc/fiecare cont în parte iar la final de lună adun 0,45 btc adică 5700$ . De fel, când văd faze că bagi 300$ și scoți 5700$ și fără consum de resurse pare ireal.

PS: Alex, te așteptăm cu davada de plată :)
 
dar adresa de wallet vad ca se schimba
asta e unica si nu se schimba.
Aproape că nici nu folosește resursele pc-ului/laptopului.
Asta e si la mine, plus azi am mai descoperit cateva site-uri de gen.
PS: Alex, te așteptăm cu davada de plată
astept sa fac si eu minimul de plata. Conform lor nu as mai avea mult.
Pe mine ma convins sa incerc acele dovezi da plata, asta daca nu sunt scraper de undeva. Pentru un scam sa platesti in taxe atatia bani nu cred ca se merita, doar daca esti sigur ca iti aduce cel putin dublu.
M-am uita acum mai bine si vad ca fiecare plata este facuta de pe o alta adresa, iar asta e normal pentru ca toti fac acest lucru, dar cand te uiti la sume pare putin suspect.
Ma face sa cred ca este un scraper la tranzactiile btc.
Cand fac 0.005 BTc execut retragerea si daca o primiesc voi continua, daca nu.. asta este, ca oricum nu consuma nimic.
 
Loading...
Back
Sus