Scadere venit youtube adsense !

overmaan

Member
Registered
salut ,de cateva zile ma confrunt si eu cu o problema destul de majora
am canal de youtube cu videouri destul de bine pozitionate si trafic constant
ideea e ca daca pana asaptamana trecuta faceam undeva la 10-12$ zilnic,de vreo 4 zile mi-a scazut la 0.50 si vad ca e in continua scadere...nu ar fii o problema daca nu as observa ca traficul e acelasi,ba chiar e in crestere fata de zilele trecute

unde sa fie oare problema ?
chiar atat de tare sa afecteze acest ultim update de la youtube ?
 
Uneori sunt scaderi pentru o perioada. Daca se mentine, poti face o comparatie la statistici e luna care a functionat si cea care nu, pentru a vedea daca sunt diferente.
nu am nimic impotriva sa fie scaderi dar nu cred ca e normal ca de la 10$ / zi sa ajungi la 0.50 / zi,luand in considerare ca traficul e in continua crestere
astept sa vad ce se intampla ....altceva mai bun nu cred ca de unde alege momentan...
 
Cum a zis si Alex uitete la analiza si vezi de unde provine traficul tara domeni si multe altele pote reusesti sa gasesti motivul
 
Una din probleme este ca, au iesit peste 250 de firme gigantice care au facut reclama in youtube. Datorii ca, sustin ei, reclamele au fost pozitionate in videoclipuri extremiste. Cititi aceasta stire pe google, mai pe larg prezinta digi24. Am si eu canal de youtube si sunt la fel de afectat, nu stiu in ce masura se va remedia situatia.
 
Acuma vad ca si-a mai revenit putin dar parca nu este cum era inainte.. undeva la 80% sa zic.
La voi ? cum este anul asta fata de cel anterior pe acelasi trafic (vizualizare/tara/click)
 
Loading...
Back
Sus