Scadere trafic

Alexandru Matei

Member
Registered
Full Member
Buna ziua,

Sunt nou atat in acest domeniu cat si pe forum,asa ca am nevoie de putin ajutor si sper sa am parte de el aici .

Am un site de stiri undeva la 50% copy-paste 50% continut unic.Pana mai acum 2 zile aveam un trafic de 15k-20k zilnic,in timp real undeva pe la 100-150 in permanenta.Site ul are o vechime de aproape 6 luni,dar pana acum nu m-am lovit de nici o problema majora.
Am citit pe forum,despre schimbarea pe care a facut o facebookul(multumesc AlexH pentru topic,foarte folositor) si m-am gandit probabil ca de aici scaderea aceasta dramatica.

Astazi de curiozitate am intrat in cpanel si m-am lovit de aceasta informatie:
Your site has been limited within the past 24 hours
CPU resources were limited for your site

You have reached entry processes (number of simultaneously running php and cgi scripts, as well as cron jobs and shell sessions) limit 2 times

Are legatura cu scaderea traficului meu? Si daca da ce as putea sa fac?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri !
 
Your site has been limited within the past 24 hours - aceasta eroare ii din cauza faptului ca ai depasit limita impusa de cei de la host la planul tau de gazduire. Esti sigur ca ti-a scazut traficul?
 
Acea limitare face ca site-urile din acel cont de hosting sa fie offline pe perioada impusa de firma de hosting.
Presupun ca ai auto import si ruleaza toate cam in acelasi timp. Seteaza ca fiecare sa ruleze la un interval de o ora sau mai multe intre ele.
De aici si scaderea in trafic.
Daca ai site popular cumpara un pachet de hosting mai bun sau chiar server sau vps.

Plus daca sunt stiri de genul virale e normal sa ai ceva scaderi dupa schimbarile facebook.
 
Am vb cu cei de la hosting si mi-au explicat ca acest consum a fost generat de un spike de trafic si de aici serverul mi-a trimis asta Your site has been limited within the past 24 hours,dar ca nu mi-a influnetat traficul in nici un fel

Multumesc pentru raspunsuri
 
Your site has been limited within the past 24 hours - din cauza asta s-ar putea ca google analytics sa nu iti fi inregistrat toti vizitatori, si poate de acolo ai tu aceasta impresie (ii doar o parere)!!!
 
Loading...
Back
Sus