SC Brand Tube - Youtube claim abuse

Click pe Solicita Retragerea si urmeaza pasii, poate ai noroc.
se pare ca nu..
“Bună ziua,


Am eliminat conținut de pe canalul tău deoarece am primit o solicitare de eliminare din cauza încălcării drepturilor de autor. Contul a primit și un avertisment privind drepturile de autor, care-ți apare în secțiunea Notificări privind drepturile de autor.

Procesul YouTube de eliminare din cauza încălcării drepturilor de autor este în conformitate cu legea. Ne străduim să fim corecți față de utilizatori și să le protejăm libertatea de exprimare, respectând în același timp drepturile legale de autor ale proprietarilor.

Avertismentele expiră după 90 de zile, cu condiția să absolvi Școala pentru drepturi de autor. Videoclipul nu va fi restabilit după expirarea avertismentului. Dacă-ți dorești o soluție mai rapidă, ai două opțiuni:

  1. poți să-i ceri utilizatorului care a trimis solicitarea de eliminare împotriva videoclipului să o retragă. Află mai multe despre retragerile reclamațiilor din cauza încălcării drepturilor de autor.
  2. poți să trimiți o contranotificare dacă videoclipul a fost eliminat din greșeală sau din cauza unei identificări greșite a materialului. Află mai multe despre procesul de contranotificare.
Dacă ștergi videoclipul pentru care ai primit avertismentul, nu se va soluționa respectivul avertisment.”



Cu stimă,

Echipa de asistență juridică YouTube
 
Nu cred ca iti va raspunde la mesaje.
Melodia iti apartine sau macar continutul video? Daca nu, atunci te zbati degeaba. Daca ai fi adus o contributie la material, sa zicem ca ai realizat continutul video si melodia respectiva merge struna cu ce ai facut tu, atunci ar putea sa te lase, dar nu garantez.
 
Nu cred ca iti va raspunde la mesaje.
Melodia iti apartine sau macar continutul video? Daca nu, atunci te zbati degeaba. Daca ai fi adus o contributie la material, sa zicem ca ai realizat continutul video si melodia respectiva merge struna cu ce ai facut tu, atunci ar putea sa te lase, dar nu garantez.
ar trebui sa raspunda ca am mai primit un copyright l-am contactat mi-ai raspuns am clarificat o treaba si la sters. Da videoclipul este o piesa nelansata, i-am intrebat pe cei care au “abandonat” piesa au fost de acord sa il pun pe youtube si mna..
 
“abandonat” piesa au fost de acord sa il pun pe youtube si mna..
Spunele sa iti dea in scris acest lucru si apoi faci contestatie la youtube si iti va da castig de cauza/
 
Mai dai si youtube rateuri, un prieten a luat takdown pe canal pentru ca avea o melodie intr-un playlist nelistat (tin sa precizez ca melodia nu era a lui, nu era urcata pe canalul lui, el doar o avea in playlistul lui personal) :))
 
Mai dai si youtube rateuri, un prieten a luat takdown pe canal pentru ca avea o melodie intr-un playlist nelistat (tin sa precizez ca melodia nu era a lui, nu era urcata pe canalul lui, el doar o avea in playlistul lui personal) :))
foarte ciudat, tin sa spun ca piesa respectiva a respectat toate conditiile.. asta e
 
Redeschidem acest topic !
Îmi poate spune cineva ce legătură are Fullscreen cu piesa?
 

Atașamente

  • 476E1984-6034-45D7-8BAC-A686400E2BED.jpeg
    476E1984-6034-45D7-8BAC-A686400E2BED.jpeg
    113,6 KB · Vizualizări: 19
e legătură are Fullscreen cu piesa
Pentru ca multi autori romani folosesc fullscreen pentru a monetiza clipurile. Acestia ofera si serviciul de protect content si unde depisteaza trimit notificare.
95% din manelisti folosesc fullscreen.
 
Loading...
Back
Sus