Sablon Postare Wordpress

Peter Pony

Vedeta
Registered
Full Member
Exista vrea setare in care poti prestabili un anumit sablon pentru postarile din wordpress? In blogger stiu ca era la setari.
As dori sa stiu daca se poate ca toate noile mele postari sa aibe deja ceva de genul
Cod:
%%title%% se poate comanda de aici. Comandati %%title%% de la %%site%% si veti primi gatuit o placinta cu bostan
Nu prea as fi interesat de pluginu-uri si mai degraba daca am ratat eu sa vad ca exista o astfel de setare.
 
Pentru asta e nevoie sa faci un template care sa contina setarile , optiunile care le vrei tu. Cand postezi poti alege template sau il poti face default.
Totul este o pagina adaugat in ftp.
Cum se face acest template vezi aici:
https://codex.wordpress.org/Post_Type_Templates
Stiu ca nu vrei plugin dar poti testa pe acesta: https://srd.wordpress.org/plugins/wp-custom-post-template/
Mai poti contacta pe @Susp3kt @Naruto9 @Ovidiu Bokar sa iti fac ei unul custom daca nu te pricepi.

Mai poti adauga codul tau in single.php si ar trebui sa functioneze, dar la %%site%% cred ca iti va lua url la site tau. Aici trebuie sa faci o regula care sa stie la ce se refera.
 
Ce anume reprezinta %%site%% ? Este deja prededinit in template-ul tau sau ai vre-un field special in care il introduci - gen custom field?
 
Ma refeream la %%sitename%%
 
Te referi la titlul sau la ce?
 
Adauga asta in single.php dupa <?php if (have_posts()) : the_post(); ?>. De fapt, unde ai nevoie exact, la inceput de articol sau dupa articol...dar intre acel if gasesti tot articolul tau si pui codul de mai jos unde iti da mai bine/il vrei
Cod:
<?php the_title(); ?> se poate comanda de aici. Comandati <?php the_title(); ?> de la <?php bloginfo('name'); ?> si veti primi gatuit o placinta cu bostan
 
Multumesc. exista vreo sansa sa fac <?php the_title(); ?> sa fie <strong>? Doar acolo unde il pun eu aici
 
Multumesc. exista vreo sansa sa fac <?php the_title(); ?> sa fie <strong>? Doar acolo unde il pun eu aici
Da..
Cod:
<strong><?php the_title(); ?></strong> se poate comanda de aici. Comandati <strong><?php the_title(); ?></strong> de la <?php bloginfo('name'); ?> si veti primi gatuit o placinta cu bostan

Pui tagul <strong> acolo unde doresti..vezi exemplu de mai sus. Daca cumva nu iti functioneaza corect <strong> poti folosi foarte usor <b>titlu</b>
 
Acum faceam asta. Nu eram sigur daca am voie sa pun strong asa. Merci mult. E ok.
 
Loading...
Back
Sus