Sa redeschis Solarmovie

Alex11b

Staff
Membru personal
Administrative
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Sa redeschis Solarmovie cel mai mare site de filme online.Solarmovie a fost cel mai mare site de filme si seriale online avand o audiență de peste 2,5 milioane de vizitatori unici doar în ianuarie 2016,fiind urmat de putloker.is.Site-ul a fost inchis anul trecut in octombrie proprietarul lui fiind Artem Vaulin 30 de ani din ukraina cel care detine si celebrul torent kickass si alte torente.Acesta a fost arestat in iulie 2016 in polonia fiind cautat de fbi si alte servici,si sechestrate toate domeniile inclusiv solarmovie .USA cerand chiar si extradatea lui.Solarmovie la redeschis de 3 saptamani si se pare ca in aceste 3 saptamani se bucura de aceiasi popularitate ce o avea si inainte.1.jpg Am scris acest topic pentru ca eu unul personal multe din filmele ce le am pe site-uri le am preluate de pe solarmovie eu adaugand doar subtitrarea.:D
 
Ultima editare:
Cata vreme eu preiau materialul de pe alt site nu au ce sa imi faca.
Nu stochez informatia "piratata" la mine pe server, nu e problema mea.
Nu e chiar asa, nu gazduiesti tu fisierul piratat insa il pui la dispozitie public.
Ca nu patesti nimic aia este partea a doua, insa tot este putin "ilegal".
 
Artem Vaulin si cei doi parteneri ai sai ruleaza torentele ce le au cat si solarmovie undeva de prin Philipine atat hostul cat si domenile fiind offshore,inregisrand in 2016 peste 2 milioane de vizitatori unici pe zi :cool:
Din cate am observat eu, fisierele de pe solarmovie sunt gazduite pe google drive.
 
Cititi toate prostiile doar ce trebuie nu cititi.
Pe serverul tau poti gazduii ce doresti tu, atat timp cat nu pui la dispozitie publicului acele fisiere care sunt protejate de drepturile de autor.
Daca pe site-uri tau sunt link-uri care duc catre un site care contin poze, sau video fara drepturi de autor, faci un lucru ilegal si pedeapsa este la fel ca ala care a gazduit acele fisiere, si se cheama PIRATERIE !!!
Deci chiar daca pui link sau embed la tine pe site tot piraterie se cheama, atat timp cat ajuti la incalcarea legii.
O spun din proprie exeprieta de acum 7...8 ani cand erau la moda site-urile de muzica.
 
mi se pare ca are prea multe reclame( inainte nu se bazau pe asta) plus ca nici nu merge sa faci cont.
 
Loading...
Back
Sus