Sa pun filmele ?

BGD1337

Active Member
Registered
Full Member
Salutare, am un site de filme insa pun doar trailer-ul pentru a evita eventualele probleme sau eventualele DMCA.
Problema este ca bounce rate creste si ma gandesc sa nu afecteze pozitiile in cautari.
Cu toate ca stiam ca asa o sa se intample inainte sa fac site-ul, am zis ca o sa rezolv putin din problema cu bounce punand tag-ul <more> in articol, insa din cate vad acesta nu functioneaza.
Oare sa pun filmele ?
Am vazut majoritatea site-urilor din cautari ca au doar trailer-ul, insa nicidecumm bounce peste 75%. (de ex filme2017online.info).
 
Pai daca e de filme si pui doar trailere mi se pare normal. Eu sa caut un film si sa intru sa vad doar trailer normal ca ies de pe site in secunda 2.
Mai ales daca zici ca e si subtitrat , hd ... etc. Inteleg cand e pus trailer si specificat asta.
Dar asa mai bine zici ca e de recenzii filme si nu o sa ai treaba cu DMCA.
 
Chiar sunt dacă pui filmele tor nu o sa ai un bounce rate prea fain. Cam asa e la site de filme.
 
Chiar sunt dacă pui filmele tor nu o sa ai un bounce rate prea fain
Asa este. cati dintre voi ati vizitat o alta pagina pe un site de filme, in afara de filmul pe care ati ajuns?
Stiu ca exista un plugin care trimite ping la GA dupa fiecare 30 secunde sau cat e setat pentru a stii ca userul inca este pe site si in acest fel mai scade bounce rate
 
Multumesc de raspunsuri, o sa vad in ce masura o sa fie afectate pozitiile in Google.
 
Mai sunt si reclamele dupa playere cu reclama gen pop-under care probabi influenteaza si asta foarte mult, mai ales ca userul ajunge direct la film din cautari si da click pe player apoi il sare la pagina blank sau pop-under !
 
Loading...
Back
Sus