Romania vs Albania

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
Ce eticheta punem la acest meci ? Neputinta ? A meritat Albania ?
Asta e valoarea fotbalului romanesc ?! Nu putem cere si altceva de la ai nostrii jucatori ?!
A gresit selectionerul la acest Euro ?!
Sunt sute de intrebari totusi as vrea sa stiu si parerea voastra !
 
Ce eticheta punem la acest meci ?
Prostie, rusine, nesimtire si ce mai vrei tu.
100$ a meritat, chiar am devenit fan Albania in timpul meciului. A jucat bestial si ne-a facyt de rusine. Un comentator BBC spunea la final ca a auzit in echipa Albaniei: Unde este Romania, pentru ca nu este ceea ce ne asteptam?
Asta e valoarea fotbalului romanesc ?!
Are valoare dar este prost administrat. Aducem ca antrenori oamenii cu mentalitate veche de 100 de ani si care cred ca este normal sa plecam capul, ca nu avem fata de etapele superioare.
Nu putem cere si altceva de la ai nostrii jucatori ?!
Sa joace fotbal.
A gresit selectionerul la acest Euro ?!
200% este vina acestuia.
In acest ultim meci am vazut o echipa care nu voia sa joace, care prefera sa fie oriunde, dar nu pe teren. A fost rusinos sa stii.
Am vazut meciul cu cativa englezi si mi-a fost rusine la un moment dat. Acestia sareau in sus mai ceva ca mine si se intrebau unde este Echipa Romaniei, pentru ca albania parca era singura pe teren.
 
Acum inteleg de ce unii arunca televizorul pe geam cand se uita la fotbal. Cam asta e valoarea Echipei Romaniei, inainte sa inceapa meciul aveam sperante foarte mari, ma gandeam ca daca am facut fata elvetiei cu un egal (din penalty, bulan sau nu) ii trecem lejer cu 2 - 0...de unde! Un comentator a spus tot ce era de spus pe sport punct ro si citez: Chiriches nu a fost in stare sa ii dea o pasa de 10 metri lui Torje. Portarului nostru se vedea ca-i era frica la ultima faza din min. 85 parca a iesit dupa corner. Asa cum zicea si comentatorul de la tv, ce pretentii sa mai avem cand toate cluburile de fotbal din RO sunt ori in insolventa sau isi schimba numele si patronii cand vor, suntem buni sa ne dam mari la noi sa ne batem unii pe altii si atat.
 
Au jucat penibil, ma asteptam sa faca echipa nationala un rezultat foarte bun dar din pacate ne-am luat-o la modul original, rusine sa le fie ca au facut tara de ras!
 
Eee. Ce am zis eu la inceputul Europeanului pe skype. Ca Romania nu are nici o sansa. Ce jucam noi? Fotbal in nici un caz. Bambilici 100%. In primul rand trebuie da-ti toti bosorogii de la Frf afara dupa schimbata toata echipa. Aceste Facaturi nu sunt jucatori.
Sa nu fugi dupa minge, sa dai un amarat de gol si dupa sa fie 11 in poarta. Vedete peste Vedete la Nationala.
Decat sa ne facem de rusine mai bine stam acasa.
Si DA a meritat Albania sa castige. Bravo lor si multa bafta in continuare.
 
In toate meciurile jucate la Euro 2016 nu am avut un gol meritat, rezultatul unei faze demne, am dat doar penalty si atat in rest celelalte echipe au facut munca de teren serioasa noi am stat la pomana, si ne-am subestimat adversarul cel putin, asta a facut selectionerul, reiese din declaratia sa la tv: "Albania nu mai este cea de pe vremea mea". Serios? Lumea evolueaza, sa vazut foarte clar ca totii adversarii nostri fac fotbal si sunt dedicati acestui sport incearca sa-si depaseasca limitele prin munca si devotament, pentru a nu-si face tara de ras cat si suporterii.
 
penibili, este cuvantul care mi-a venit acum in cap si cred ca am spus totul
 
Unde nu e cap - vai de picioare.
Aceasta infrangere face parte dintr-un lung sir de "semnale" ca Romania, in totalitatea ei de materiala si spirituala, nu este administrata cu dorinta de a izbavi, de a fi mai buni azi decat ieri si mai buni maine decat azi. Un heirupism caracteristic oamenilor slabi, prefacuti care la Ajun incearca sa-si ingrase porcul, desi pana atunci aveau tot timpul din lume sa o faca, dar au preferat sa citeasca stiri despre reusitele vecinilor, sa le comenteze si sa-si planga in barba: ce norocosi sunt.
Nu este noroc - este munca, daruire, ambitie si mai pot fi adaugate zeci de atribute care sa defineasca un tel - sunt aici si vreau sa ajung acolo.
 
Parerea mea ca din acest moment ... ar trebui sa existe un moment zero iar oamenii care au facut cu adevarat performanta (vezi Generatia de Aur) sa conduca cu adevarat fotbalul romanesc . Fara sa vreau mi-a venit in minte cand Hagi spunea ceva acum cativa ani ... ceva hai sa va aduc si voua aici sa vedem cu totii ..

 
Nu mai tin minte (nici nu cred ca am stiut vreodata) cine a "inventat" expresia - moment zero. Nu exista astfel de momente. Tot ce trebuie este munca multa si cap cat mai limpede care sa conduca.
 
Ce am inteles eu din videoclipul de mai sus: motivul decaderii fotbalului Romanesc este presa care alunga spectatorii prin ceea ce scriu. Dar perfomanta tot spectatorii o fac nu jucatorii? Balarii, publicul reactioneaza ca urmare a ceea ce se intampla pe teren, asta am vazut. Cum sa ai galerie cand jumatate de meci il dormi si cealalta jumatate tragi de timp? In fine nu cred ca mai e ceva de spus, am vazut tot ce trebuia.
 
motivul decaderii fotbalului Romanesc este presa care alunga spectatorii prin ceea ce scriu
Nu asta e motivul, pe extern se scrie si mai naspa, lucru care face lumea sa vina la meci. Fara presa, fie ca este cancan sau nu, oamenii nu vin la meci.
Daca la euro 2016, meciul cu Albania si restul nu am avut galerie, atunci ce dracu mai vrem. Ma uitam aseara la meci si auzeam pe stadion in prima repriza doar Romania un lucru foarte frumos.
Problema este la antrenor, jucatori si mentalitate. Jucatorii ieri pur si simplu nu voiau sa joace si se vedea clar asta.
In ultimele 20 minute chiar am devenit Fan albania pentru felul cum jucau, cum luptau si se bucurau la fiecare pasa, nu mai spus de galerie care pur si simplu erau superbi. Voiam sa vad asta la echipa romaniei, dar nu ama vut acest noroc.

Uite ce informatie circula online si va las pe voi sa trageti concluzii.

Inainte de meciul cu Albania am primit o informatie de la o sursa din Franta. Nu am vrut sa dau stirea fiindca am refuzat sa cred o asemenea grozavie!

Am aflat ca staff-ul Nationalei a anulat rezervarile la hotel, care erau valabile pina in 25 iunie si a cerut jumatate din bani inapoi. In plus, am aflat ca Nationala a comandat un Charter imediat dupa meci, cu o zi inainte de meciul cu Albania!!!

Incredibil! Daca bateam Albania eram sigur calificati dar staff-ul Nationalei a „anticipat” ca vom pierde acest meci!

Cota la pariuri a fost de 4.05 pentru victoria Albaniei! Adica pariai 1 milion, cistigai 4 !

Ori a fost blat ori staff-ul Nationalei a stiut dinainte ca nu sintem in stare sa batem nici macar Albania ! Clarviziune sau Prostitutie? Rog DNA sa puna niste intrebari!

Sa verifice DNA daca informatiile despre staff-ul Nationalei sint adevarate! Se pare ca demoralizarea echipei nationale a fost „pregatita”!


Mai este ceva de spus? Se va auto sesiza DNA sau e prea ocupata cu Ponta?

 
Ultima editare:
Am aflat ca staff-ul Nationalei a anulat rezervarile la hotel, care erau valabile pina in 25 iunie si a cerut jumatate din bani inapoi. In plus, am aflat ca Nationala a comandat un Charter imediat dupa meci, cu o zi inainte de meciul cu Albania!!!

Vreau sa cred ca informatiile de mai sus sunt pura intamplare! :)
"Hai sa privim partea buna. Brazilia sau Argentina nici nu s-au calificat la Euro" ( Sa nu uitam nici de Olanda )
 
Vreau sa cred ca informatiile de mai sus sunt pura intamplare! :)
"Hai sa privim partea buna. Brazilia sau Argentina nici nu s-au calificat la Euro" ( Sa nu uitam nici de Olanda )
Sunt multe care au fost "intamplari" dar ce nu inteleg este atitudinea lor ... cand au sosit in tara asta chiar ma facut sa dau pe alt canal cand se vorbeste de aceasta echipa .. Nu merita sa ne uitam / citim despre ei .. pacat fotbalul romanesc e dus !
 
Lasa ca avem alte sporturi la care batem tot
Asa este, dar lumea tine cont doar de fotbal. Sa nu uitam de gimnastica unde avem performanta peste tot.
 
Vreau sa cred ca informatiile de mai sus sunt pura intamplare! :)
"Hai sa privim partea buna. Brazilia sau Argentina nici nu s-au calificat la Euro" ( Sa nu uitam nici de Olanda )
De cand joaca Brazilian Si Argentina in Campionatul European?
Si se mai intampla ca unele tari sa nu se califice.
 
hai ma ce va plangeti atata, macar noi am am iesit primii din EURO :) nu ca Great fucking britain :)
 
Loading...
Back
Sus