Ripple(XRP)

krystann

Member
Registered
Full Member
Salut,

Doresc sa cumpar Ripple in perioada aceasta, si sa ajung la cel putin cateva sute de euro luna asta. Voi de unde ati achizitionat si sa fie de incredere si bineinteles ce portofel folositi?!

Multumesc

ps: nu am gasit un topic pentru moneda asta si cred ca o sa creasca extrem de mult.
 
Conform info de pe site lor poti cumpara de aici https://ripple.com/xrp/buy-xrp/
Faza este ca eu ma feresc de exchange si caut doar sisteme care ofera wallet offline.
 
Ripple am cumparat eu acum 6 luni de pe changelly.com, iar walletul in am la gatehub.
Eu zic totusi ca ripple nu o sa creasca mult, de 6 luni a stagnat si ieri ce a crescut.. plus ca din cate stiu este moneda centralizata, adica este condusa de o banca din nu mai stiu ce tara..
 
Ripple am cumparat eu acum 6 luni de pe changelly.com, iar walletul in am la gatehub.
Eu zic totusi ca ripple nu o sa creasca mult, de 6 luni a stagnat si ieri ce a crescut.. plus ca din cate stiu este moneda centralizata, adica este condusa de o banca din nu mai stiu ce tara..
Dar ce monezi crezi ca ar mai creste? Eu am auzit ca este o moneda care are shanse mari sa creasca dar nu acum...
 
Un alt lucru de care fug eu. Xmr nu am reusit sa cumpar de nicaieri din cauza la verificari.

Alex, de ce te deranjeaza verificarile? Pt ca vrei sa-ti pastrezi anonimatul in cumpararea de crpyto sau doar pt ca ti-e incomod sa le trimiti tot felul de dovezi cu privire la identitatea ta?

Nu te intreb cu cine stie ce scop, doar ca eu imi pun intrebari cu privire la cat de anonim ar trebui sa cumpar crypto..
 
Alex, de ce te deranjeaza verificarile?
1. Comoditate
2. Nu îmi place ca datele mele sa fie peste tot
Prefer să pierd o oferta bună decât sa îmi pun datele personale.
 
O chestie interesanta gasita pe reddit via facebook.

reddit,com/r/Ripple/comments/7k7qo5/someone_just_bought_09_billion_xrp_thats_about/
ripple.png
 
Ori e hack, ori e facut pentru a atrage atentia catre moneda si creste valoarea. Daca te uiti pe grafic, vei vedea ca a crescut putin dupa care a scazut.
Plus e posibil sa fie unul din fondatori.
Asta arata ca doar mana de oamenii detin volum mare de ripple, iar restul doar maruntisuri.
900 milioane ripple la ora cand a cumpara 774000000$ = aproximativ
Valoarea astazi 666000000$ unde cumparatorul, daca a fost unul, are o pierdere de 108000000$ in doar 24 ore.
https://xrpcharts.ripple.com/#/tran...539A4D1C0923352B395870095A29659B0352A97C1C101
 
Am observat si eu ca astazi cursul a fost in descrestere in cazul ripple, la fel ca si in cazul altor monezi. (via iqoption.com)

Adica de pe la 0.79 a tot scazut iar acum se afla la 0.72 si tot scade.

Din pacate stiu pe cineva care a pus bani grei pe moneda asta (trading) si e posibil sa stea asa o perioada mai lunga.
 
am cumparat si eu vreo 400 monezi (de pe binance.com nu cere verificarea documentelor insa poti cumpara doar cu btc )pe vremea cand era 0.80$ si la cum evolueaza in prezent tind sa cred ca este de viitor, mai ales ca am auzit ca urmeaza sa apara pe nu stiu ce exchangeuri mari si ca bancile incep sa implementeze sistemul lor.

edit: acum este 2,90$ si pare a nu se opri din crestere, merita investit in continuare, voi ce parere aveti ?
 
merita investit in continuare, voi ce parere aveti
Nu stiu ce sa spun. E bun daca investesti ceva bani de care sa nu plangi cand ii pierzi. Cum ai facut tu a fost bine si acum ai un profit frumos. Dar daca cineva mai face un dump ca cel de mai sus, se va duce la 0.01 iar.
 
Loading...
Back
Sus