Retea reclame

Oricand pot da un exemplu cu un site filme dooplay/grifus cu 20k zi si un site 5k/zi cu keremiya, cel cu keremiya si cu trafic de 4 ori mai mic va face mult mai mult ca cel cu grifus/dooplay. El a mentionat pe nisa filme, deci banii se fac pe teme simple, nu pe tot felul de teme care promit seo friendly.

Bun, daca in secunda următoare achizitionez thema keremya v5, pot importa fișierele de pe thema grifus ?
Multumesc de info, extrem de utile
 
Bun, daca in secunda următoare achizitionez thema keremya v5, pot importa fișierele de pe thema grifus ?
Multumesc de info, extrem de utile

Problema este ca si keremiya v5 este complicata. Eu am testat pe keremiya v4 respectiv rbgw care este modificata si optimizata de mine + responsive. Am testat si pot spune ca pe kremiya v4 la 10k/zi, CTR este mult mai mare decat pe un site cu 30k/zi dooplay. Am intalnit o problema la @Ade unde pe dooplay atat cu neoskip cat si cu alte retele nu face mare lucru. M-am uitat pe 2target al lui @Naruto9 pe care-l foloseste @Ade, la traficul lui trebuia de x5 ori mai mult, insa asta se intampla din cauza temelor complexe.

La filme este asa:
- vrei sa faci bani? pui o tema simpla si mai jos de reclama (fara blank), adaugi playerele
- vrei sa ai un site complex si sa nu faci atat de multi bani? pui teme complexe si iti mai si bati capul sa pui filme nu stiu ce ca asa este frumos | site complex inseamna fara reclame, daca ai pus reclame deja este prea mult

Am si eu o metoda VLC si dupa cum vad si @Valentina95 m-a aprobat ca si cu 3k/zi pe o tema precum keremiya v4 se pot face multe.
 
Ultima editare:
Problema este ca si keremiya v5 este complicata. Eu am testat pe keremiya v4 respectiv rbgw care este modificata si optimizata de mine + responsive. Am testat si pot spune ca pe kremiya v4 la 10k/zi, CTR este mult mai mare decat pe un site cu 30k/zi dooplay. Am intalnit o problema la @Ade unde pe dooplay atat cu neoskip cat si cu alte retele nu face mare lucru. M-am uitat pe 2target al lui @Naruto9 pe care-l foloseste @Ade, la traficul lui trebuia de x5 ori mai mult, insa asta se intampla din cauza temelor complexe.

La filme este asa:
- vrei sa faci bani? pui o tema simpla si mai jos de reclama (fara blank), adaugi playerele
- vrei sa ai un site complex si sa nu faci atat de multi bani? pui teme complexe si iti mai si bati capul sa pui filme nu stiu ce ca asa este frumos | site complex inseamna fara reclame, daca ai pus reclame deja este prea mult

Am si eu o metoda VLC si dupa cum vad si @Valentina95 m-a aprobat ca si cu 3k/zi pe o tema precum keremiya v4 se pot face multe.
ok, v4 sa fie dar ce fac cu fisierele de pe grifus chiar nu merg importate pe keremiya v4 sau pe altă themă ?
 
M-am uitat pe 2target al lui @Naruto9 pe care-l foloseste @Ade, la traficul lui trebuia de x5 ori mai mult, insa asta se intampla din cauza temelor complexe.
2target nu e al meu, chiar nu inteleg de ce ma asociază lumea cu ei..no sense

Referitor la teme nu e chiar așa. Ctr ul e influentat de reclama. O tema complexă iti permite sa afișeze reclama cum vreu(Vezi trilulilu.ro) site ul lor e complex si reclamele sunt bine poziționare. Bag mana in foc ca la cei 5k unici pe zi ai lor strâng cateva sute de clicuri bune
 
@Naruto9 am multe site-uri de filme in neoskip si pot sa-ti spun ca majoritatea care au 150k impresii pe keremiya (ulise pana in momentul de fata are 200k) au dublu sau triplu suma lui ulise. La @Ade cu blank e chiar jale pot sa-ti spun, deci e diferenta mare.
 
Loading...
Back
Sus